14 Yaşındaki Kız NFT Oluşturarak 1 Milyon Dolar Kazandı

14 Yaşındaki Kız NFT Oluşturarak 1 Milyon Dolar Kazandı

14 yaşındaki Abigail, Belugies adlı bir NFT oluşturduktan sonra 10 dakikada 1 milyon dolar kazandı. Abigail, NFT’yi Alpha Art NFT pazarında sattı.

Çocuklar okulda ve hatta evdeki rastgele sanat ve çizimlerinin yeni teknoloji ortaya çıktıkça çok değerli bir şey olabileceğini asla hayal etmediler. Aslında, işler tamamen değişti. Bir rapora göre, 14 yaşındaki bir genç olan Abigail, esas olarak Belugies isimli bir NFT oluşturmak bir günden az bir sürede kendisine 1 milyon dolar kazandığını söyledi.

Genç Abigail, Beluga Balinası konseptli 8.000 NFT resminden oluşan bir koleksiyon oluşturdu. Abigail, teknolojinin gerçekte nasıl çalıştığını açıklayan 25 yaşındaki erkek kardeşi Adam aracılığıyla sıfırdan NFT’de profesyonel oldu.

Açıklığa kavuşturmak için Abigail, neredeyse tüm Belugies NFT çizimlerini baştan iPhone 8’de oluşturdu. Daha sonra erkek kardeşi, Beluga Balinalarını süslemelerle derlemek için bir senaryo geliştirmeye yardım etti. Bunu yaparak ellerinde 8000 benzersiz fotoğraf elde ettiler.

Abigail, NFT’yi satmak için doğrudan Alpha Art NFT pazarında satışa sundu. İhalede, Belugies NFT’nin fiyatı 0,8 SOL’den satılmaya başladı. Anında, tüm jetonlar gönderildikten 10 dakika sonra satın alındı. İlginç bir şekilde, dönüştürüldüğünde 0,8 SOL o sırada 160 dolar civarındaydı.

O andan hemen sonra Abigail ve Adam, kanserli çocuklar için bir organizasyon ve Beluga balinalarına yardım eden ayrı bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Sunshine Kids’e 200.000 dolar bağışladı. Büyük bir hevesle Twitter’da “biz yaptık” diyerek paylaştılar.

Özellikle, ikincil piyasadaki her bir Belugies NFT’nin fiyatının 7200 SOL ticaretiyle 0.27 SOL’a değer kaybettiği görüldü. Yine de, yeniden satışta takım, %5 telif hakkı aldı. Önümüzdeki günlerde daha fazlasını yapmak için ekip, karakterlerinin çocuk kitaplarını yayınlamak için 100 rezerve Belugas vermeyi planladıkları için proje üzerinde çalışmaya devam edeceklerine söz verdi.