22-26 Kasım Ekonomik Beklentiler

22-26 Kasım Ekonomik Beklentiler

Bu hafta itibariyle dünyada gerçekleşmesi beklenen raporlar, toplantılar, etkinlik duyuruları ve diğer tüm ekonomik gelişmeleri paylaşıyoruz. 22-26 Kasım ekonomik beklentileri;

22 Kasım Ekonomik Beklentiler

Çin’de, Çin Halk Bankası’nın baz kredi faiz oranı açıklanacak.

İspanya’da ticaret dengesi yayınlanacak, İngiltere’de endüstriyel siparişler endeksi ve bileşik PMI endeksi açıklanacak. Danimarka ve Türkiye, tüketici güven endeksi verilerini yayınlayacak. Almanya’da Bundesbank’ın aylık raporu yayınlanacak. İrlanda Tüketici Güven Endeksi’ni yayınlayacak. İsrail Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. Ukrayna’da perakende satış hacmi yayınlanacak.

Kanada toptan satış hacmini yayınlayacak, Amerika Birleşik Devletleri’nde Chicago Federal Rezerv Bankası’nın ulusal faaliyet endeksini ve ikincil konut piyasasındaki satışları yayınlayacak.

23 Kasım Ekonomik Beklentiler

Japonya’da resmi izin günüdür. Yeni Zelanda perakende satışları yayınlayacak. Avustralya, imalat PMI ve hizmet PMI yayınlayacak.

Fransa İmalat PMI, Markit Bileşik PMI ve Hizmetler PMI’sını yayınlayacak. İngiltere İmalat PMI, Hizmet PMI ve CBI Perakende Satış Endeksi hakkında rapor verecek. Almanya, bileşik PMI ve imalat PMI yayınlayacak. Euro Bölgesi’nin imalat sektöründeki (PMI) ticari faaliyete ilişkin bir raporun yanı sıra bileşik bir ticari faaliyet endeksi (PMI) Markit ve hizmetler sektöründeki bir ticari faaliyet endeksi olacaktır. 

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi üyesi Jonathan Haskell bir konuşma yapacak. Ukrayna’da endüstriyel üretim hacmi serbest bırakılacak.

Kanada’da, kurumsal gelir raporunu açıklayacak. ABD, Redbook Perakende Satış Endeksi, İmalat PMI, Markit Bileşik PMI, Hizmet PMI, Richmond Fed İmalat Endeksi, Richmond Fed İmalat Endeksi’ni yayınlayacak. Kanada Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Baudry Lehman bir konuşma yapacak . Amerikan Petrol Enstitüsü’nün petrol rezervlerine ilişkin raporu açıklanacak.

24 Kasım Ekonomik Beklentiler

Avustralya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Michel Bullock bir konuşma yapacak . Avustralya’da, tamamlanan inşaat çalışmaları hakkında bir rapor yayınlanacak. Japonya, imalat PMI yayınlayacak. Yeni Zelanda Merkez Bankası faiz oranı kararını açıklayacak.

Fransa, bir ticari faaliyet endeksi yayınlayacak, İsviçre – ekonomik beklentiler endeksi ZEW. Almanya’da iş beklentileri endeksi, IFO iş ortamı endeksi ve Almanya’daki mevcut durum değerlendirmesi yapılacak. İngiltere’de endüstriyel siparişler endeksi (CBI) yayınlanacak. Rus Rosstat, endüstriyel üretim hacmi, üretici fiyat endeksi hakkında rapor verecek.

ABD’de, dayanıklı mallar için temel siparişler, kişisel tüketim harcamalarının temel fiyat endeksi, kurumsal karların hacmi, dayanıklı mallar için siparişlerin hacmi yayınlanacak. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde 2021 yılının 3. çeyreği için GSYİH, mal dış ticaret dengesi, yeni ev satışları, kişisel tüketim harcamalarının temel fiyat endeksi, Michigan Üniversitesi’nden tüketici beklentileri endeksi hakkında bir rapor yayınlanacak, Michigan Üniversitesi’nden mevcut koşullar endeksi. Enerji Bilgi İdaresi geçen hafta ABD petrol rezervleri hakkında rapor verecek.

25 Kasım Ekonomik Beklentiler

Yeni Zelanda, ihracat ve ithalat hacimlerini ve ticaret dengelerini yayınlar. Avustralya, inşaat yatırımları ve imalat ekipmanı yatırımları ile özel yeni sermaye yatırımları hakkında rapor verecek. Japonya’da bir isabet göstergesi yayınlanacak.

Almanya’da 2021’in 3. çeyreği için GSYİH ve ülkenin tüketici iklim endeksi bilinecek. İtalya’da ticaret dengesi, İngiltere’de perakende satış hacmindeki değişikliklerin endeksi yayınlanacak. Polonya işsizlik oranı ve İsveç fiyat endeksi verilerini yayınlayacak.

üreticiler. NBB Belçika’nın iş ortamı endeksi açıklanacak.

Meksika’da, 2021’in 3. çeyreği için ekonomik aktivite ve GSYİH endeksi bilinecek. ABD’de Şükran Günü tatili, piyasalar kapalı.

26 Kasım Ekonomik Beklentiler

Japonya’da tüketici fiyat endeksi verilerini yayınlayacak. Avustralya perakende satış yapacak ve Singapur endüstriyel üretim görecek.

Fransa ve İtalya tüketici güven endeksi yayınlayacak, İsveç imalat güven endeksi yayınlayacak. İsviçre’de 2021’in 3. çeyreğine ilişkin GSYİH raporu bilinecek. AB, finansal olmayan kuruluşlara verilen kredilere ilişkin verileri yayınlamaktadır. Avusturya’da, imalat sektöründeki ticari faaliyetlere ilişkin veriler, İsveç’te perakende satış hacmi olarak bilinecektir.

Kanada’da bütçe dengesi açıklanacak. Şükran Günü Amerika Birleşik Devletleri’nde devam edecek.

SP Global Evergrande’yi Değerlendirdi

SP Global Ratings'deki analistler, çok borçlu olan geliştirici China Evergrande'nin ana faaliyet alanını kaybetmesi nedeniyle temerrüde düşebileceğini söyledi.Evergrande, geçen yıl satışlara göre Çin'in en büyük ikinci emlak geliştiricisiydi. Birçok Çinli geliştirici gibi, şirket de tamamlanmadan önce tüketicilere daire sattı ve gelecekteki projeler için sermaye yarattı.

İlgili İçerik