ABD Tüketici Kripto Para Anketi

ABD Tüketici Kripto Para Anketi

Kripto para platformu Bakkt tarafından ABD’li tüketicilere yönelik yapılan bir kripto para anketinde, tüm katılımcıların neredeyse yarısının yılın ilk yarısında kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Bakkt Nedir?

Tasarruf sahiplerinin dijital varlıklarını herhangi bir sorun yaşamadan alım satımını gerçekleştirdikleri ve depolayabildikleri ticari platformdur.

Çalışma Verilerine Göre ABD’li Tüketicilerin Neredeyse Yarısı Son 6 Ay İçinde Kriptoya Yatırım Yaptı

“Bakkt tarafından düzenlenen ve çevrimiçi bir anket aracı üzerinden yürütülen, ABD genelinde 2.000’den fazla tüketiciyle anket yaptık ve Temmuz 2021’de sahaya çıktık, ABD demografik yapısını yansıtmak için veriler, Sayım Bürosu’nun Amerikan Toplum Anketi kullanılarak yaş, ırk, cinsiyet, eğitim ve coğrafyaya göre hesaplanmıştır.”

Anket ayrıca, halihazırda kripto para satın almış olanlar arasında “%58’i bunu uzun vadeli bir yatırım olarak görürken, %43’ü kısa vadeli kar elde ettikleri takdirde satmayı planladıklarını belirtiyor”. Buna ek olarak, %24’ü internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde kripto para birimi kullanmayı planladıklarını ve %12’si yüz yüze satın alımlar için de kullanmayı planladıklarını belirtti.

Bakkt CEO’su Gavin Michael, “Dijital varlıkların giderek daha dinamik bir yatırım ekonomisine yön verdiğini” belirterek şunları söyledi;

“Anketin sonuçları, Z kuşağının ve Y kuşağının toplu olarak ve alternatif ödeme şekilleri için kriptoyu benimsediğini gösteriyor, ancak önlerindeki en büyük engel, nasıl başlayacağına dair anlayış eksikliği ve piyasa oynaklığıyla ilgili endişeler.”