ABD’li Senatör: Çin Kripto Para Yasağı ABD İçin Büyük Fırsat

ABD’li Senatör: Çin Kripto Para Yasağı ABD İçin Büyük Fırsat

Kripto para uzmanları ve meraklıları bugün Çin’den gelen kripto para yasağının gerçek etkilerini tartışırken, ABD’li bir senatör yasağın ABD için beklenmedik sonuçlarını işaret etti ve “Büyük fırsat” yorumunda bulundu.

Bitcoin, Çin Merkez Bankası’ndan bugün gelen ve tüm kripto para işlemlerinin yasa dışı olarak kabul edildiği açıklamasının ardından 40.500 dolara kadar geriledi. Kripto para uzmanları ve meraklıları Çin’den gelen yasağın etkilerini yorumlamaya çalışırken ABD’li senatör Patrick Joseph Toomey ilginç bir açıklama yaptı.

Toomey, Çin’den gelen yeni kripto varlık yasağının ABD için olası sonucu hakkında değerlendirmede bulundu ve Çin’in kripto karşıtı eylemlerinden faydalanılabilineceği söylerken bunun ABD için büyük bir fırsat olduğunu ekledi. Toomey ayrıca ekonomik özgürlüğün herkes için daha yüksek bir yaşam standardını beraberinde getirdiğini hatırlattı.

ABD’li yetkililer, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere kripto varlık birimlerine karşı bu tür acımasız düzenlemeler getirmediğinden, Amerikan ekonomik sistemi Çin’e göre “yapısal avantaja” sahip.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, ABD kamuoyunun dikkatini bu büyük fırsata çektiği için Toomey’e teşekkür etti.

Circle CEO’su: ABD Tarafını Seçmeli

En hızlı büyüyen stablecoin USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD’nin Çin karşıtı politikada iki modeli işaret etti. Çin’deki kripto para’ya karşı düşmanlığın Çin Halk Cumhuriyeti’nin siyasi rejimine özgü olan kontrolcü, gücün merkezileşmesi, mahremiyetin ortadan kaldırılmasının bir sonucu olduğunu iddia etti.

Çin kripto para yasağı haberlerinden sonra Allaire, ABD’nin “Çin’e daha çok benzemek” ya da “stoacı, kararlı bir bakış açısı” sergilemek ve “doğru tarafta olmak” arasında seçim yapması gerektiğini ekledi.