Altın ve Gümüş’de Bu Fiyatlara Dikkat

Altın ve Gümüş’de Bu Fiyatlara Dikkat
  1. Altın kırılması zor bir direnç bulacaktır.
  2. Gümüş, önemli bir destek alanının hemen üzerinde oturuyor.

Fed’in geçen haftaki şahin bükümü, 10 yıllık göstergenin şu anda %1,54 ile Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesi ile UST getirilerini genel olarak daha yükseğe çıkarırken, faiz oranına duyarlı 2 yıllık UST %0,315’te teklif edildi.

Pazartesi günkü 60 milyar dolarlık 2 yıllık ve 61 milyar dolarlık 5 yıllık banknot satışı ılık talebi karşıladı ve şimdi tüm gözler bugünün 7 yıllık 62 milyar dolarlık satışına çevrildi.

Bu yılın Şubat ayında, 7 yıllık müzayede çok zayıf sonuçlar verdi, tahvil getirileri keskin bir şekilde yükseldi ve bayiler normal tahvil miktarından çok daha fazla ellerinde kaldı. Bugün bir başka zayıf açık artırma, eğri boyunca getirilerin daha da yükseldiğini görebilir.

ALTIN (XAU/USD) GÜNLÜK FİYAT TABLOSU 28 EYLÜL 2021

altın ve gümüş

Perakende tüccar verileri, tüccarların %74,52’sinin net-uzun olduğunu ve tüccarların long-short oranının 2,92’ye 1 olduğunu gösteriyor. Net-uzun tüccar sayısı düne göre %2,64 yüksek ve geçen haftaya göre %2,29 daha düşük. tüccarlar net-short sayısı düne göre %9,48 ve geçen haftaya göre %37,37 daha yüksek.

Kalabalık hissiyatına genellikle karşıt bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz ve tüccarların net uzun vadeli olması Altın fiyatlarının düşmeye devam edebileceğini gösteriyor. Yine de tüccarlar düne ve geçen haftaya kıyasla net-uzunluğu daha az. Duyarlılıktaki son değişiklikler, tüccarların net-uzun kalmasına rağmen mevcut Altın fiyat eğiliminin yakında daha da yükselebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

GÜMÜŞ GÜNLÜK FİYAT TABLOSU 28 EYLÜL 2021

altın ve gümüş

Gümüş‘ün uzun vade satışları devam ediyor ve yarı değerli metal şimdi 21.65 ile 22.12 $ arasındaki üç eski dip seviyesi tarafından üretilen bir önceki destek bölgesini yeniden test etmek istiyor. Gümüş bu destek bölgesini kırarsa, en son Haziran 2020’de görülen seviyelere geri dönecek. Altında olduğu gibi, üç basit hareketli ortalamanın da oluşumu düşüş eğiliminde.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.