Anthony Scaramucci, Bitcoin Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir

Anthony Scaramucci, Bitcoin Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir

Amerikalı finansör Anthony Scaramucci, Bitcoin’in bir gün küresel rezerv para birimi haline gelebilecek bir parasal standart olduğuna inanıyor. Dijital varlığın değişken yapısını, hala erken benimseme günlerinde olduğu gerçeğiyle açıkladı.

SkyBridge Capital’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Anthony Scaramucci, Natalie Brunell ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in değerleri ve gelecekteki gelişimi konusundaki duruşunu paylaştı.

Üst düzey yönetici, bunun nispeten yeni bir varlık sınıfı için normal bir şey olduğunu söyleyerek BTC’nin oynaklığı konusunu gündeme getirdi ve Amazon ile karşılaştırdı. SkyBridge Capital CEO’su, e-ticaret devinin artık önde gelen şirketlerden biri olduğunu hatırlatarak, birincil kripto para biriminin de bu yöne doğru ilerlediğini ima etti.

küresel rezerv para birimi

“Bitcoin oynak çünkü erken benimseme aşamasında. Amazon, 24 yıl önce aynı değişken eğriye sahipti. Ama eğer Amazon’a halka arzında 10.000 dolar yatırmış olsaydınız, bugün 21 milyon dolarınız olurdu.”

Scaramucci, Bitcoin’in sadece bir para birimi olmadığını da sözlerine ekledi. Aslında etkili bir finansal ağ ve parasal bir standarttır. Ona göre, varlığın en önemli avantajı merkeziyetsiz bir platform olması.

“Bitcoin merkezi değildir. Ve mali araçlar, iktidarın iktidarda olduğu zamanlardansa, gücü insanların ellerine verdiğinizde daha iyi çalışır.”

Kendi Araştırmanızı Yapın

Birincil dijital para birimini son derece başarılı bir finansal araç olarak övmesine rağmen Scaramucci desteğinin sadece bunun için olmadığını söyledi. İkinci en büyük Ethereum da dahil olmak üzere diğer dijital varlıklarda değer görüyor.

Ayrıca insanları kripto para birimi alanı hakkında daha fazla bilgi edinmeye çağırdı. Piyasaya şüpheyle baksalar bile bunun nedenini bilmeliler dedi.

Sahadaki ilk yatırımlardan bahseden Scaramucci, halka toplam tasarruflarının %5’inden fazlasını ayırmamalarını tavsiye etti. Böylece, bir fiyat artışı durumunda, yine de sağlam karların tadını çıkaracaklar. Öte yandan, Bitcoin’in değeri düşmeye başlarsa (ki bundan şüpheleniyor), kaybın önemsiz olacağını belirtti.

Bitcoin‘in ABD hükümetinin onu yasaklama yetkisinin olmadığı bir düzeye ulaştığını belirtti. Bunun yerine yetkililer, yalnızca geçen yıl ya da öylesine uğraştıkları, onu vergilendirebilir veya düzenleyebilirler.