AVAX DeFi Platformuna Odaklandı ve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

AVAX DeFi Platformuna Odaklandı ve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Avalanche Foundation (Avax), Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen bir risk sermayesi grubundan yeni bir yatırım turunu duyurdu. Toplanan 230 milyon dolar, ağın merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemindeki likiditeyi destekleyecek. Kyber Network ayrıca 180 milyon dolarlık teşvik programının bir parçası olarak Avalanche blok zincirinde otomatik piyasa yapıcısını (AMM) piyasaya sürüyor.

Avalanche DeFi Ekosistemine Odaklanıyor

Avalanche Foundation, 230 milyon dolarlık fonu DeFi‘nin, kurumsal uygulamaların ve halka açık blok zincirindeki diğer kullanım durumlarının büyümesini desteklemek ve hızlandırmak için kullanacağını belirtti.

Finansman turu PolyChain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilirken, diğerlerinin yanı sıra CMS Holdings ve Dragonfly Capital de yer aldı.

Avalanche , DeFi kullanıcıları ve geliştiricileri için değer yaratmayı hedeflemeye devam ediyor. Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer, “Kurumsal ve merkezi olmayan finansın Avalanche’ta kesiştiği noktada” henüz gelmek için daha fazla potansiyel olduğunu belirtti.

Kyber Network ayrıca, temel katmanın 180 milyar dolarlık teşvik programının bir parçası olarak AMM on Avalanche’ı piyasaya sürüyor. Ağ, dinamik piyasa yapıcısını Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain dahil olmak üzere protokollerde başlattı . 

Kyber Network, Avalanche’ın DeFi ekosistemine yapılan 230 milyon dolarlık yatırımın ardından geldi. Blok zincirinin kurucusuna göre, likidite fırsatlarını artırmak, gelecekte yeni katılımcıları topluluğa davet etmeyi amaçladığı için DeFi ekosistemini büyütmede önemli bir faktör olmaya devam ediyor.

AVAX fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi

AVAX fiyatı, 4 saatlik grafikteki paralel kanal grafiği modelinin verdiği iyimser hedefine ulaştı. 12 Eylül’ün yükseği 64.94$‘ın üzerine çıkması Avalanche için önemli bir hareketti ve son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.83$’a ulaştı.

Akıllı sözleşme tokeni, Ağustos ayının sonundan bu yana paralel bir kanal oluşturarak kripto paranın bir konsolidasyon dönemine dayanabileceğinin sinyalini verdi. AVAX fiyatı nihayet 10 Eylül’de yatay trendden çıktı ve %40’lık bir hareket olasılığını ortaya çıkardı. 

AVAX fiyatı, şu anda Avalanche için ilk savunma hattı görevi gören üst paralel kanalın üst trend çizgisine ulaşma hedefinin üzerine çıktı. 

avax
Tradingview

AVAX fiyatı için bir sonraki hedef, alıcıların adım atmaya devam etmesi ve Avalanche’ı daha yükseğe tırmanmaya teşvik etmesi durumunda, 74.26$’da %127.2 Fibonacci düzeltme seviyesinde görünüyor. Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) ayrıca kırılma çizgisinin bu seviye civarında olduğunu ve boğalar bu alanın üzerinde dilimleme yapabilirse altcoinin 91.91 $’da %161.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru daha da yükselebileceğini öne sürüyor.

Bununla birlikte, boğaların hedefi yetersiz kalırsa, AVAX fiyatı 12 Eylül’ün yükseği 64.94$’da, ardından 50 dört saatlik Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 53.17$’da destek keşfedecek. Daha fazla savunma hattı, 48.73 dolardan 100 dört saatlik SMA’ya doğru kaymadan önce 49.46 dolarda %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında bulunan MRI destek hattında ortaya çıkabilir.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.