Connect with us

Kripto Para

AVAX DeFi Platformuna Odaklandı ve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yazar

tarih

Avalanche Foundation (Avax), Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen bir risk sermayesi grubundan yeni bir yatırım turunu duyurdu. Toplanan 230 milyon dolar, ağın merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemindeki likiditeyi destekleyecek. Kyber Network ayrıca 180 milyon dolarlık teşvik programının bir parçası olarak Avalanche blok zincirinde otomatik piyasa yapıcısını (AMM) piyasaya sürüyor.

Avalanche DeFi Ekosistemine Odaklanıyor

Avalanche Foundation, 230 milyon dolarlık fonu DeFi‘nin, kurumsal uygulamaların ve halka açık blok zincirindeki diğer kullanım durumlarının büyümesini desteklemek ve hızlandırmak için kullanacağını belirtti.

Finansman turu PolyChain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilirken, diğerlerinin yanı sıra CMS Holdings ve Dragonfly Capital de yer aldı.

Avalanche , DeFi kullanıcıları ve geliştiricileri için değer yaratmayı hedeflemeye devam ediyor. Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer, “Kurumsal ve merkezi olmayan finansın Avalanche’ta kesiştiği noktada” henüz gelmek için daha fazla potansiyel olduğunu belirtti.

Kyber Network ayrıca, temel katmanın 180 milyar dolarlık teşvik programının bir parçası olarak AMM on Avalanche’ı piyasaya sürüyor. Ağ, dinamik piyasa yapıcısını Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain dahil olmak üzere protokollerde başlattı . 

Kyber Network, Avalanche’ın DeFi ekosistemine yapılan 230 milyon dolarlık yatırımın ardından geldi. Blok zincirinin kurucusuna göre, likidite fırsatlarını artırmak, gelecekte yeni katılımcıları topluluğa davet etmeyi amaçladığı için DeFi ekosistemini büyütmede önemli bir faktör olmaya devam ediyor.

AVAX fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi

AVAX fiyatı, 4 saatlik grafikteki paralel kanal grafiği modelinin verdiği iyimser hedefine ulaştı. 12 Eylül’ün yükseği 64.94$‘ın üzerine çıkması Avalanche için önemli bir hareketti ve son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.83$’a ulaştı.

Akıllı sözleşme tokeni, Ağustos ayının sonundan bu yana paralel bir kanal oluşturarak kripto paranın bir konsolidasyon dönemine dayanabileceğinin sinyalini verdi. AVAX fiyatı nihayet 10 Eylül’de yatay trendden çıktı ve %40’lık bir hareket olasılığını ortaya çıkardı. 

AVAX fiyatı, şu anda Avalanche için ilk savunma hattı görevi gören üst paralel kanalın üst trend çizgisine ulaşma hedefinin üzerine çıktı. 

avax
Tradingview

AVAX fiyatı için bir sonraki hedef, alıcıların adım atmaya devam etmesi ve Avalanche’ı daha yükseğe tırmanmaya teşvik etmesi durumunda, 74.26$’da %127.2 Fibonacci düzeltme seviyesinde görünüyor. Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) ayrıca kırılma çizgisinin bu seviye civarında olduğunu ve boğalar bu alanın üzerinde dilimleme yapabilirse altcoinin 91.91 $’da %161.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru daha da yükselebileceğini öne sürüyor.

Bununla birlikte, boğaların hedefi yetersiz kalırsa, AVAX fiyatı 12 Eylül’ün yükseği 64.94$’da, ardından 50 dört saatlik Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 53.17$’da destek keşfedecek. Daha fazla savunma hattı, 48.73 dolardan 100 dört saatlik SMA’ya doğru kaymadan önce 49.46 dolarda %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında bulunan MRI destek hattında ortaya çıkabilir.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Continue Reading
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Warren Buffett’in Bitcoin’i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Yazar

tarih

Warren Buffett'in Bitcoin'i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve “piyasadaki tüm Bitcoin’ler için 25 dolar vermem” söylemi Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Warren Buffet’ın şu anki birincil kripto para birimiyle alay etmesi bu direnç aşamasını daha da zorlaştırdığı için Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Bugün itibariyle bitcoin bir kez daha %1.4 düştü ve hafta içinde %5’in üzerinde bir düşüş gördü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde götürdü ve son 24 saat içinde 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri %1 düştü.

CNBC’ye göre Buffett, Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, Önümüzdeki yıl mı yoksa 5 ya da 10 yıl içinde yükselir mi, düşer mi bilmiyorum. Ancak oldukça olumlu olduğum tek faktör, bir şey üretmemesi” demişti.

Continue Reading

Kripto Para

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Yazar

tarih

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto piyasası her geçen gün gelişmeler kaydederken sizler için piyasaya giriş yapan 5 en yeni kripto para birimlerini listeledik. 30.04.2022 tarihi itibariyle Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en büyük ve en yeni kripto para birimleri;

Yeni Kripto Para Birimleri

COINFiyatPiyasa DeğeriBlockchainPiyasaya Giriş
LUNU logo Lanuna (LUNU)₺8,61₺861,170,510,032 BNB1 Gün Önce
SMTF logo SmartFi (SMTF)₺35.69₺35,692,527,458 BNB2 Gün Önce
BITSU Bitsubishi (BITSU)₺101.09₺33,696,854,017 BNB1 Gün Önce
APEX ApeX Protocol (APEX)₺3.51₺3,511,324,799 ETH2 Gün Önce
MU logo Miracle Universe (MU)₺0.4941₺1,660,122,888 BNB1 Gün Önce

1- Lanuna (LUNU)

Lanuna (LUNU), 2022 yılında piyasaya sürülen ve BNB Akıllı Zincir (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

LUNU, kripto para birimlerinin perakende sektöründe kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Lunu, finansal kurumlara, devlete ve medya platformlarına (Facebook), Lunu sisteminde ödeme para birimi olarak kullanılan sabit paraları verme fırsatı sunar. Temel blockchain teknolojisinin sağladığı finansal işlemlerin hızı ve izlenebilirliğinin yanı sıra Lunu, bankaların likiditelerini artırmaları için de bir fırsat sunuyor.

Website: https://lanuna.finance/

White Paper: https://docs.lanuna.finance/

Twitter Adresi: https://twitter.com/LanunaFinance

Sohbet Odası: https://t.me/lanuna_chat

Kaynak Kodu: https://github.com/LanunaFinance-BSC/Lanuna_Finance

2- SmartFi (SMTF)

SmartFi (SMTF), BNB Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. 2022 yılında piyasaya sürülmüştür.

SmartFi, kullanıcıların kripto para alım-satım işlemi yapmasını, borç almasını ve borç vermesine olanak sağlayan bir platformdur.

Website: https://smartfi.com/

Twitter Adresi: https://twitter.com/smartfiportal

Sohbet Odası: https://discord.com/invite/z3Mvzdubah

Kaynak Kodu: https://github.com/pbcllc

3- Bitsubishi (BITSU)

Bitsubishi (BITSU), BNB Blockchain (BEP20) ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Bitsubishi’s, hükümet veya finans kurumu gibi herhangi bir merkezi otoriteye dayanmayan tamamen merkezi olmayan eşler arası bir elektronik sistemdir.

Bitsubishi, merkezi olmayan finansmanı tamamen güvenli hale getirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlere ve kuruluşlara en güvenli ödeme sistemini sağlamayı hedefleyerek, blockchain teknolojisini kullanarak dijital işlemleri kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve değerli varlıklarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi: https://bitsubishi.net/

White Paper: https://bitsubishi.net/bitsubishi_Whitepaper.pdf

Twitter Adresi: https://twitter.com/Bitsubishi

Sohbet odası: https://t.me/Bitsubishi

Kaynak kodu: https://github.com/Bitsubishi/Informational

4- ApeX Protocol (APEX)

ApeX Protocol (APEX), Ethereum ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Apex Protocol, kullanıcıların kripto para alım-satım, takas, staking ve NFT satın alma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan kripto para borsasıdır.

White Paper: https://docs.apex.exchange/apex/apex-protocol

Twitter Adresi: https://twitter.com/OfficialApeXdex

Sohbet Odası: https://t.me/ApeXdex

Kaynak Kodu: https://github.com/ApeX-Protocol/core

5- Miracle Universe (MU)

Miracle Universe (MU), 2022 yılında piyasa sürülen ve BNB (BEP20) Blockchain ağında faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

Miracle Universe, oyun endüstrisini Web3 altyapısına entegre etmeye odaklanmış bir platformdur. Teknoloji, finans ve oyun geliştiricilerinin Web3’e geçişini daha ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Miracle Universe (MU), web sitesi üzerinden yayınladığı kampanyasında NFT dağıtıyor. Belirtilen görevleri yerine getirerek sizde bir NFT sahibi olabilirsiniz.

Website: https://www.miracles.games

White Paper: https://docsend.com/view/9z6d37cnzwtg8vnv/d/8u7gy4hwt8cnv24v

Twitter Adresi: https://twitter.com/0xMiracleGame

Sohbet Odası: https://discord.gg/EnsvSAVZCv

Continue Reading

Kripto Para

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Yazar

tarih

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Bulut tabanlı mesajlaşma programı Telegram kripto paralar ile ilgili yeni bir özellik tanıttı.

Telegram konuya ilişkin twitter üzerinden açıklama yaptı;

Artık #Toncoin’i doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin gönderebileceksiniz. Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.

Projeye göre, Telegram’daki 800.000’den fazla hesap, yeni eklenen özelliği zaten kullanıyor.

TON kripto projesi başlangıçta Telegram tarafından oluşturuldu, ancak daha sonra Telegram’ın kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden bir SEC davasının ardından bağımsız bir açık kaynaklı topluluk projesine geçti.

Haziran 2020’de Telegram, SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcılara 1.224 milyar dolar değerinde token iade etti.

Bu haftanın başlarında TON Vakfı, ekosistemini ilerletmek için 10 gün içinde 1 milyar dolarlık bağış topladığını söyledi.

Continue Reading

Popüler