AVAX Fiyat Analizi: Tüm Piyasa Düşüşte İken AVAX Sabit Kaldı

AVAX Fiyat Analizi: Tüm Piyasa Düşüşte İken AVAX Sabit Kaldı
  • AVAX fiyatı, tüm piyasa kan kırmızı iken kripto para birimlerini yuttukça toparlandı.
  • AVAX, bu haftaki en düşük seviyesinin %20 üzerinde olan 63.42$’dan işlem görüyor.
  • Kripto para muhtemelen yükseliş eğilimini sürdürecek.

Avalanche ( AVAX/USD ) fiyatı, diğer kripto para birimi fiyatları baskı altında kalsa bile Çarşamba günü yeşildi. AVAX tokeni, bu haftaki en düşük seviyenin yaklaşık %20 üzerinde olan 63.42 dolardan işlem görüyor.

AVAX Fiyatı Sabit

Avalanche, geliştiricilerin her türden merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan bir blok zinciri teknolojisidir. Son birkaç ayda Avalanche ekosistemi, oyunları, takas edilemeyen tokenleri ve hatta Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformlarını içerecek şekilde büyüdü. 

Bu büyüme, AVAX fiyatını önemli ölçüde yükseltti. Ağustos ayının başından itibaren %400’den fazla artması onu en iyi performans gösteren ağlardan biri haline getirdi. Aynı zamanda kripto para birimleri arasındaki sıralaması da iyileşti. 50’lerden şu anda 13. konuma taşındı.

AVAX fiyatı, ekosisteminin genel büyümesi nedeniyle arttı. Örneğin, DeFi Lama tarafından derlenen veriler, yaklaşık 34 DeFi platformunun zaten ekosisteminde olduğunu gösteriyor. Bu, Ethereum, Binance Chain ve Polygon’dan sonra dördüncü platform olmasını sağlıyor. 

Bu arada analistler, platformun büyümeye devam etmesini bekliyor. Örneğin, geçen hafta Avalanche Labs , Dragonfly ve CMS Holdings liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 230 milyon dolar topladı. Şirket, fonu platformda inşa etmek için geliştirici teşvikleri sağlamak için kullanacak.

AVAX Fiyat Analizi

avax fiyat analizi

Dört saatlik grafik, AVAX fiyatının son birkaç haftadır yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Tüm kripto para birimleri bu hafta keskin bir düşüş yaşadı. 

AVAX, Ichimoku bulutunun ve 25 günlük ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların (EMA) biraz üzerinde. Ayrıca 58,83 dolardaki önemli destek seviyesinin üzerinde. Bu nedenle, fiyatı önemli ölçüde yükseltecek bir ivme var gibi görünüyor.