AVAX Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

AVAX Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde
  • Avalanche-AVAX tüm zamanların yeni zirvesine ulaştı.
  • AVAX bir hafta içinde %28.1’e yükseldi.
  • Fiyat artışının nedeni yeni ortaklıklar ve 230 milyon dolarlık bir yatırım turu olabilir.

Kripto endüstrisinde sadece birkaç ay içinde büyük bir fark görülebileceğini hepimiz biliyoruz. Önemli bir şekilde, fiyattaki artış ve fiyat değerindeki düşüş, tamamen kripto para birimleri ile ilgili olduğunda olağandır. Bir avantaj olarak teknolojiye sahip olmak kripto piyasası, ağdaki gelişmelerle katlanarak büyüdü. Her ağ, ilerlemeler halinde yükseltilir ve yatırımcıların gözünden haberdar olmak için ekosistemine yeni özellikler ekler. 

Bunun yanı sıra blockchain teknolojisi, güvenlik ve yüksek hızlı işlemler üretmesi ile yatırımcılar arasında etki yaratmıştır. Blok zincirini ağa entegre etmek, platformu, düşük ücretleri ve yüksek hızlı işlemleri güvence altına alır. Örneğin, Avalanche (AVAX) aynı zamanda hızlı işlemlere ve düşük ücretlere odaklanan nispeten yeni bir blok zinciridir. 

Avalanche (AVAX), güvenli, küresel olarak dağılmış ve merkezi olmayan bir ağ olarak inşa edilmiş bir blok zinciri ekosistemidir. Protokol, geliştiricilerin üzerine inşa edebileceği birlikte çalışabilir ve güvenilir bir çerçeve sunmak için üç farklı blok zinciri kullanması bakımından benzersizdir. Avalanche’ın yerel parası, kullanıcılar için bir ödeme çözümü görevi gören AVAX tokenidir.

avax tüm zamanların en yüksek seviyesinde
Kaynak: Tradingview

AVAX Tüm Zamanların Rekoru

Yazma sırasında, AVAX’ın işlem fiyatı son 24 saatte 2.605.430.173 $ işlem hacmiyle 73.80 $ idi. Ayrıca, AVAX’ın mevcut fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.31$’dan %7.1 daha düşük. AVAX’ın mevcut dolaşımdaki arzı 220.286.577’dir ve 11. sırada yer almaktadır.

Grafik, geçen haftaki yükseliş modelini gösteriyor. AVAX’ın fiyat değeri son 24 saatte %8.3’e yükselirken, 7 günlük istatistiklerle fiyat %28.1’e yükseldi. Ayrıca, AVAX’ın fiyat değeri bir hafta içinde 61.65$’dan 79.31$’a yükseldi, etkileyici görünüyor.

AVAX’ın Yükselmesinin Nedenleri

Avalanche, son birkaç haftadır pazarın merkezi konumunda. DeFi tokenine odaklanmasının ardından popülaritesinde bir artış yaşadı. Üstelik Avalanche, popüler DeFi protokolü Aave’nin böyle bir ortak olduğu yeni ortaklıklarla yükseldi. Buna ek olarak firma, merkezi olmayan finans ve Avalanche blok zincirindeki uygulamalardaki iyileştirmeler için 230 milyon dolarlık bir yatırım turu açıkladı.

AVAX’ın fiyat değerindeki artış, kullanıcılar için tatlı bir nokta verdi. Devam eden geliştirmeler ve özelliklerdeki yükseltmeler, kullanıcıların daha fazla fiyat artışı beklemesine neden oldu.