Connect with us

Kripto Para

AVAX Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Yazar

tarih

  • Avalanche-AVAX tüm zamanların yeni zirvesine ulaştı.
  • AVAX bir hafta içinde %28.1’e yükseldi.
  • Fiyat artışının nedeni yeni ortaklıklar ve 230 milyon dolarlık bir yatırım turu olabilir.

Kripto endüstrisinde sadece birkaç ay içinde büyük bir fark görülebileceğini hepimiz biliyoruz. Önemli bir şekilde, fiyattaki artış ve fiyat değerindeki düşüş, tamamen kripto para birimleri ile ilgili olduğunda olağandır. Bir avantaj olarak teknolojiye sahip olmak kripto piyasası, ağdaki gelişmelerle katlanarak büyüdü. Her ağ, ilerlemeler halinde yükseltilir ve yatırımcıların gözünden haberdar olmak için ekosistemine yeni özellikler ekler. 

Bunun yanı sıra blockchain teknolojisi, güvenlik ve yüksek hızlı işlemler üretmesi ile yatırımcılar arasında etki yaratmıştır. Blok zincirini ağa entegre etmek, platformu, düşük ücretleri ve yüksek hızlı işlemleri güvence altına alır. Örneğin, Avalanche (AVAX) aynı zamanda hızlı işlemlere ve düşük ücretlere odaklanan nispeten yeni bir blok zinciridir. 

Avalanche (AVAX), güvenli, küresel olarak dağılmış ve merkezi olmayan bir ağ olarak inşa edilmiş bir blok zinciri ekosistemidir. Protokol, geliştiricilerin üzerine inşa edebileceği birlikte çalışabilir ve güvenilir bir çerçeve sunmak için üç farklı blok zinciri kullanması bakımından benzersizdir. Avalanche’ın yerel parası, kullanıcılar için bir ödeme çözümü görevi gören AVAX tokenidir.

avax tüm zamanların en yüksek seviyesinde
Kaynak: Tradingview

AVAX Tüm Zamanların Rekoru

Yazma sırasında, AVAX’ın işlem fiyatı son 24 saatte 2.605.430.173 $ işlem hacmiyle 73.80 $ idi. Ayrıca, AVAX’ın mevcut fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.31$’dan %7.1 daha düşük. AVAX’ın mevcut dolaşımdaki arzı 220.286.577’dir ve 11. sırada yer almaktadır.

Grafik, geçen haftaki yükseliş modelini gösteriyor. AVAX’ın fiyat değeri son 24 saatte %8.3’e yükselirken, 7 günlük istatistiklerle fiyat %28.1’e yükseldi. Ayrıca, AVAX’ın fiyat değeri bir hafta içinde 61.65$’dan 79.31$’a yükseldi, etkileyici görünüyor.

AVAX’ın Yükselmesinin Nedenleri

Avalanche, son birkaç haftadır pazarın merkezi konumunda. DeFi tokenine odaklanmasının ardından popülaritesinde bir artış yaşadı. Üstelik Avalanche, popüler DeFi protokolü Aave’nin böyle bir ortak olduğu yeni ortaklıklarla yükseldi. Buna ek olarak firma, merkezi olmayan finans ve Avalanche blok zincirindeki uygulamalardaki iyileştirmeler için 230 milyon dolarlık bir yatırım turu açıkladı.

AVAX’ın fiyat değerindeki artış, kullanıcılar için tatlı bir nokta verdi. Devam eden geliştirmeler ve özelliklerdeki yükseltmeler, kullanıcıların daha fazla fiyat artışı beklemesine neden oldu.

Continue Reading
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Warren Buffett’in Bitcoin’i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Yazar

tarih

Warren Buffett'in Bitcoin'i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve “piyasadaki tüm Bitcoin’ler için 25 dolar vermem” söylemi Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Warren Buffet’ın şu anki birincil kripto para birimiyle alay etmesi bu direnç aşamasını daha da zorlaştırdığı için Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Bugün itibariyle bitcoin bir kez daha %1.4 düştü ve hafta içinde %5’in üzerinde bir düşüş gördü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde götürdü ve son 24 saat içinde 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri %1 düştü.

CNBC’ye göre Buffett, Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, Önümüzdeki yıl mı yoksa 5 ya da 10 yıl içinde yükselir mi, düşer mi bilmiyorum. Ancak oldukça olumlu olduğum tek faktör, bir şey üretmemesi” demişti.

Continue Reading

Kripto Para

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Yazar

tarih

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto piyasası her geçen gün gelişmeler kaydederken sizler için piyasaya giriş yapan 5 en yeni kripto para birimlerini listeledik. 30.04.2022 tarihi itibariyle Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en büyük ve en yeni kripto para birimleri;

Yeni Kripto Para Birimleri

COINFiyatPiyasa DeğeriBlockchainPiyasaya Giriş
LUNU logo Lanuna (LUNU)₺8,61₺861,170,510,032 BNB1 Gün Önce
SMTF logo SmartFi (SMTF)₺35.69₺35,692,527,458 BNB2 Gün Önce
BITSU Bitsubishi (BITSU)₺101.09₺33,696,854,017 BNB1 Gün Önce
APEX ApeX Protocol (APEX)₺3.51₺3,511,324,799 ETH2 Gün Önce
MU logo Miracle Universe (MU)₺0.4941₺1,660,122,888 BNB1 Gün Önce

1- Lanuna (LUNU)

Lanuna (LUNU), 2022 yılında piyasaya sürülen ve BNB Akıllı Zincir (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

LUNU, kripto para birimlerinin perakende sektöründe kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Lunu, finansal kurumlara, devlete ve medya platformlarına (Facebook), Lunu sisteminde ödeme para birimi olarak kullanılan sabit paraları verme fırsatı sunar. Temel blockchain teknolojisinin sağladığı finansal işlemlerin hızı ve izlenebilirliğinin yanı sıra Lunu, bankaların likiditelerini artırmaları için de bir fırsat sunuyor.

Website: https://lanuna.finance/

White Paper: https://docs.lanuna.finance/

Twitter Adresi: https://twitter.com/LanunaFinance

Sohbet Odası: https://t.me/lanuna_chat

Kaynak Kodu: https://github.com/LanunaFinance-BSC/Lanuna_Finance

2- SmartFi (SMTF)

SmartFi (SMTF), BNB Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. 2022 yılında piyasaya sürülmüştür.

SmartFi, kullanıcıların kripto para alım-satım işlemi yapmasını, borç almasını ve borç vermesine olanak sağlayan bir platformdur.

Website: https://smartfi.com/

Twitter Adresi: https://twitter.com/smartfiportal

Sohbet Odası: https://discord.com/invite/z3Mvzdubah

Kaynak Kodu: https://github.com/pbcllc

3- Bitsubishi (BITSU)

Bitsubishi (BITSU), BNB Blockchain (BEP20) ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Bitsubishi’s, hükümet veya finans kurumu gibi herhangi bir merkezi otoriteye dayanmayan tamamen merkezi olmayan eşler arası bir elektronik sistemdir.

Bitsubishi, merkezi olmayan finansmanı tamamen güvenli hale getirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlere ve kuruluşlara en güvenli ödeme sistemini sağlamayı hedefleyerek, blockchain teknolojisini kullanarak dijital işlemleri kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve değerli varlıklarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi: https://bitsubishi.net/

White Paper: https://bitsubishi.net/bitsubishi_Whitepaper.pdf

Twitter Adresi: https://twitter.com/Bitsubishi

Sohbet odası: https://t.me/Bitsubishi

Kaynak kodu: https://github.com/Bitsubishi/Informational

4- ApeX Protocol (APEX)

ApeX Protocol (APEX), Ethereum ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Apex Protocol, kullanıcıların kripto para alım-satım, takas, staking ve NFT satın alma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan kripto para borsasıdır.

White Paper: https://docs.apex.exchange/apex/apex-protocol

Twitter Adresi: https://twitter.com/OfficialApeXdex

Sohbet Odası: https://t.me/ApeXdex

Kaynak Kodu: https://github.com/ApeX-Protocol/core

5- Miracle Universe (MU)

Miracle Universe (MU), 2022 yılında piyasa sürülen ve BNB (BEP20) Blockchain ağında faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

Miracle Universe, oyun endüstrisini Web3 altyapısına entegre etmeye odaklanmış bir platformdur. Teknoloji, finans ve oyun geliştiricilerinin Web3’e geçişini daha ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Miracle Universe (MU), web sitesi üzerinden yayınladığı kampanyasında NFT dağıtıyor. Belirtilen görevleri yerine getirerek sizde bir NFT sahibi olabilirsiniz.

Website: https://www.miracles.games

White Paper: https://docsend.com/view/9z6d37cnzwtg8vnv/d/8u7gy4hwt8cnv24v

Twitter Adresi: https://twitter.com/0xMiracleGame

Sohbet Odası: https://discord.gg/EnsvSAVZCv

Continue Reading

Kripto Para

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Yazar

tarih

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Bulut tabanlı mesajlaşma programı Telegram kripto paralar ile ilgili yeni bir özellik tanıttı.

Telegram konuya ilişkin twitter üzerinden açıklama yaptı;

Artık #Toncoin’i doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin gönderebileceksiniz. Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.

Projeye göre, Telegram’daki 800.000’den fazla hesap, yeni eklenen özelliği zaten kullanıyor.

TON kripto projesi başlangıçta Telegram tarafından oluşturuldu, ancak daha sonra Telegram’ın kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden bir SEC davasının ardından bağımsız bir açık kaynaklı topluluk projesine geçti.

Haziran 2020’de Telegram, SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcılara 1.224 milyar dolar değerinde token iade etti.

Bu haftanın başlarında TON Vakfı, ekosistemini ilerletmek için 10 gün içinde 1 milyar dolarlık bağış topladığını söyledi.

Continue Reading

Popüler