Bitcoin Enerji Tüketimi Pakistan Kadar Olabilir

Bitcoin Enerji Tüketimi Pakistan Kadar Olabilir

Bitcoin fiyatı Eylül ayının ikinci haftasında daha da düşmeye devam etti ve şu anda 45 bin doların altında işlem görüyor.

En iyi kripto para birimi Bitcoin Ağustos ayındaki yükseliş koşusu Eylül ayında büyük bir engelle karşı karşıya, ancak en iyi kripto para birimi için daha fazla soruna neden olabilecek şey, ağın son enerji tüketimi raporudur. Bloomberg‘in yakın tarihli bir raporu, Bitcoin enerji tüketimi 2021’in üçüncü çeyreğine kadar 2020’nin enerji tüketim seviyelerini aştığını vurguladı.

2020 Bitcoin ağ tüketiminin yaklaşık 67TWh elektrik olduğu tahmin edilirken, 2021’de zaten bundan daha fazlasını tüketirken, en büyük kripto para biriminin Pakistan tarafından tüketilen enerjiye eşdeğer olan 91TWh’den fazla tükettiği tahmin ediliyor.

Rapor, artan BTC fiyatı nedeniyle daha az verimli madencilik makinelerinin kullanılmasının BTC ağının enerji tüketimini artırmak için büyük bir neden olduğunu vurguladı.

Başka Bir Enerji Tüketimi Belirsizliği

Bloomberg raporu, bu yıl Mayıs ayında zirveye ulaşan başka bir Bitcoin Enerji belirsizliğini tetikleyebilir . En iyi kripto para biriminin enerji tüketimi yıllardır tartışılan bir konu, ancak onu daha karanlık yapan şey, yarı gerçekler ve hikayenin sadece bir yönünü sunmasıdır. Bitcoin ağının nispeten daha fazla enerji tükettiği inkar edilemezken, bu enerji de ağı merkezi olmayan ve güvenli hale getirmek için kullanılıyor.

Ana akım finansal hizmetler ile karşılaştırıldığında, karbon ayak izi ve enerji tüketimi çok düşüktür. Büyük şirketler 2021’de temiz ve yeşil BTC madenciliğine girişmeye başlarken, bunun etkisi önümüzdeki yıllarda görülebilir.