Bitcoin Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Yeniledi

Bitcoin Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Yeniledi

Bitcoin fiyatı 67 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniledi.

Bitcoin’in maliyeti tarihi bir rekoru güncelledi ve ticaret verilerine göre ilk kez 67 bin doların üzerine çıktı. 

İşlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance borsasında, Bitcoin fiyatı %7,5 artarak 67,63 bin dolara yükseldi.

20’den fazla borsa için ortalama fiyatı hesaplayan CoinMarketCap verilerine göre, bitcoin fiyatı %7,29 artarak 67,6 bin dolara yükseldi.

Bitcoin Fiyatı Geçmişe Göre Daha İstikrarlı

Bitcoin fiyatı rekor seviyelere geri döndü ve bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi. 20 Ekim’de belirlenen bir önceki rekor tam olarak 67 bin dolardı, bundan önce Nisan ayında ulaşılan maksimum seviye 64,85 bin dolardı.

Bitcoin arka arkaya ikinci ay fiyatını yükseltti ve Ekim ayında kripto para biriminin fiyatı yaklaşık %40 artarak 43.82 binden 61.3 bin dolara yükseldi. Eylül ayında, bitcoin bir miktar düştü, ancak bunu Temmuz ve Ağustos aylarında iki aylık güçlü büyümenin ardından toplamda neredeyse % 35 izledi.

Nisan rekoruna ulaştıktan sonra, bitcoin bu seviyede tutunamadı ve Mayıs ayında kripto para birimi değerinin neredeyse üçte birini kaybetti, ardından fiyatı 57.7 binden 37.3 bin dolara düştü, daha sonra kısa bir süre sonra Ekim ayı ortalarında Bitcoin 60 bin dolar işaretine dönmüştü.