Bitcoin Twitter Entegrasyonu Bitcoin’i 300.000 Doların Üzerine Çıkaracak

Bitcoin Twitter Entegrasyonu Bitcoin’i 300.000 Doların Üzerine Çıkaracak

Jack Dorsey’in sosyal medya platformu Twitter, iOS kullanıcıları için resmi olarak üçüncü taraf bitcoin bahşiş hizmetlerini etkinleştirdi ve onlara neredeyse anında dünyanın her yerinde sorunsuz bir şekilde ödeme yapma olanağı verdi. Bitcoin Twitter entegrasyonu piyasalarda ciddi hareketlenmenin yaşanacağı sinyalini veriyor olabilir.

Lightning Network platformu Strike’ın yakın tarihli bir videoda gösterdiği gibi, Twitter artık değer aktarımı için dünyanın en etkili platformlarından biri.

Strike CEO’su Jack Mallers bir blog yazısında, “Bugünden itibaren Twitter, dünyadaki tüm iOS kullanıcılarının Lightning Network üzerinden ipuçları göndermesine izin verecek” dedi.

“Twitter’ın Strike API ile entegrasyonu, Twitter’ı dünyanın en iyi havale deneyimlerinden birine, dünyanın en büyük küresel içerik oluşturucu pazarlarından birine, dünyanın en büyük küresel ödeme deneyimlerinden birine, dünyanın en iyi küresel mikro ödeme pazarlarından birine dönüştürüyor. ve bir internet iletişim şirketinin dünya için parasal standartla birlikte çalışmasına izin vererek, kullanıcıları için küresel ödemeleri mümkün kılıyor.”

Twitter, yaptığı bir basın açıklamasında özelliğin yakında Android kullanıcılarına geleceğini de duyurdu.

Mallers’ın belirttiği gibi, yaygın bir internet iletişim aracıyla Lightning Network entegrasyonunun potansiyelini abartmak zordur. Bitcoin’in El Salvador’da devam eden Western Union ve Moneygram’ın yerini almasıyla gösterildiği gibi – izinsiz para ağının bu üçüncü şahısların gelir akışlarını yılda yaklaşık 400 milyon dolar kestiğini zaten gördü – daha verimli küresel, dijital ödeme sistemleri için iştah çok büyük.

Bitcoin Twitter Entegrasyonu

Kullanıcılar, Twitter’daki Lightning Network aracılığıyla sansür olmadan, neredeyse anında, minimum ücretlerle, sınırlar arasında değer alışverişine başlarken, daha fazla insanın Bitcoin’in internet için en iyi parasal ağ olduğunu anlaması ne kadar sürecek? Twitter’ın başladığı gibi diğer dijital platformların bu parayı doğrudan araçlarına entegre etmesi ne kadar sürecek? Bitcoin’in şu anda havalelere, etkileyici pazarlamaya ve nihayetinde bir bütün olarak dijital ödemelere hakim olan eski sistemlerin yerini alması ne kadar sürecek? sorularını soruyorlar.

Belli bir açıdan bakıldığında, her şey kaçınılmaz görünüyor.

Bitcoin’in piyasa değeri, Twitter’ın bahşiş hizmeti gibi uygulamalar aracılığıyla yalnızca 700 milyar dolarlık küresel havale endüstrisinden, 13,8 milyar dolarlık etkileyici pazarlama endüstrisinden ve 5,44 trilyon dolarlık küresel dijital ödeme pazarından (6,1538 trilyon dolarlık bir tahmini değer) oluşuyorsa, her bir bitcoin var. (18.824.860) Bu yazının yazıldığı tarihte) yaklaşık 326.897 $ değerinde olacaktır.

Bitcoin Twitter entegrasyonu, Twitter kullanıcılarının şimdi öğrendiği gibi, Bitcoin tüm bu endüstriler ve diğerleri için dolardan daha iyi bir araçtır. Teknolojisi bugün bildiğimiz hemen hemen her tür değer işlemini tükettiği için bitcoin fiyatının tam olarak ne olacağını söylemek zor, ancak sayı kesinlikle artacak gibi görünüyor.