Bitcoin ve Ethereum Haftalık Analiz

Bitcoin ve Ethereum Haftalık Analiz

Mayıs ayında yaşanan çöküşün ardından, Blockchain firması Chainalysis’in yeni verilerine göre, yaklaşık 50 milyon dolar veya daha fazla bitcoin hesabı olan Bitcoin balinaları piyasaya geri döndü. Haziran ayının sonundan bu yana alımlarını istikrarlı bir şekilde artırdılar.

Chainalysis araştırması ayrıca, Şubat ayı sonuna kadar daha büyük yatırımcıların piyasada “itici güç” olduğunu belirtti. Bu yatırımcılar piyasayı büyük ölçüde etkilemeyi başardılar. Daha fazla varlık getirdikçe fiyatlar arttı ama sattıklarında fiyatlar düştü.

Bitcoin için kritik yol ayrımı

21 Temmuz itibariyle büyük bir yükseliş sergileyen Bitcoin yol ayrımında; 45.300 $ ile 46.415 $ arasında değişen yüksek olasılıklı geri dönüş bölgesini yeniden test edebilir.

49.020 dolarlık direnç seviyesine ve bazı durumlarda 50.000 dolarlık psikolojik seviyeye iten bu direnç etrafında satın alma baskısının yeniden canlanması beklenebilir. Bitcoin’in 51.475 doların üstünü test etmesi durumunda yeni rekor seviyesinin 56.360 dolara kadar ulaşması beklenebilir.

Tradingview

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, 45.300 dolarlık destek seviyesinin kırılması, Bitcoin için geri alınması daha düşük bir dip oluşturması, yükseliş momentumu eksikliğine işaret edebilir. Bununla birlikte, 43.920 dolarlık talep bariyerinin kırılması, yükseliş fikirlerini tamamen geçersiz kılabilir ve aşağı yönlü bir trend oluşturması kaçınılmaz olabilir.

Ethereum için yükseliş sinyali mi ?

Ethereum’un ilk büyük direnç seviyesi olan 3.377 doları tekrar test etmesi için 3.240 dolarlık bölgede düşüşten kaçınması gerekecek.

3.087 dolarlık destek seviyesi iyi durumda olsa da, gelen düşüş bu engeli yeniden test edebilir. Ancak Bitcoin yükselirse, ETH’nin 3.377 dolarlık zorlu bir direnç seviyesini kolayca aşma şansı yüksek.

Ethereum 3,377 doları geçememesi durumunda, yükseliş momentumunun zayıf kaldığı ve düşüş sinyallerinin gelmesi kaçınılmaz olabilir. Düşüş momentumu Etheruem fiyatını 2.893 doları kırmaya zorlarsa, yükseliş tezi tamamen geçersiz kalacaktır.