Bloomberg Analisti: 100.000 Dolara Kadar Bitcoin (BTC) En Az Dirençle Karşılaşacak

Bloomberg Analisti: 100.000 Dolara Kadar Bitcoin (BTC) En Az Dirençle Karşılaşacak

Bitcoin (BTC), 50.000 dolarlık güçlü bariyerini başarıyla aşmayı başardı. BTC, %2,45 artışla 50.306 $ ve 945 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Şimdilik, Bitcoin grafiklerinde boğa trendinin hakim olduğu görülüyor.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in daha da yükselmeye devam edeceğine ve 100.000 dolara giden yolun en az dirence sahip olduğuna inanıyor. Bu tahmin, 2021 Ağustos ayının başından veya Temmuz ayının sonundan bu yana canlanan boğa piyasasının ortasında geliyor.

Son 40 günde, BTC fiyatı şu ana kadar %66’dan fazla değer kazandı. Ayrıca, zincir üstü ölçümler, Bitcoin’in adres etkinliğinin son birkaç hafta içinde güçlü bir şekilde toplandığını gösteriyor. Daha geniş bir pazar toparlanmasına yönelik yorum yapan McGlone şunları yazıyor:

“İç burkan bir düzeltmeye katlandıktan sonra, kripto piyasasının 2. çeyrek dip seviyelerinin altına düşmektense yukarı yönlü seyrine devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un 2H’de rekor seviyelere ulaşmasını ne durdurabilir, daha zor bir soru olabilir. Artan talep ve benimseme, azalan arzla karşı karşıya”.

McGlone, Bitcoin için 100 bin dolar tahmininde bulunan deneyimli piyasa analistleri listesindeki tek kişi değil. SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci de yakın zamanda benzer bir tahminde bulundu.

Ethereum (ETH) 5000$’a Doğru Yolda

Analizinde McGlone, Ethereum’daki (EHT) son ralli hakkında daha fazla konuşuyor. Dünyanın en büyük ikinci kriptosu, 3 Eylül Cuma günü 4000 $ seviyelerine yakın seviyeye ulaştı. Ethereum (ETH), 21 Temmuz seviyelerinden kelimenin tam anlamıyla iki katına çıkarak sağlam bir ralli oluşturdu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4400 dolardan sadece %10. McGlone, ETH fiyat rallisinin 5000 dolara yani mevcut seviyelerden %25 daha yukarıya devam etmesini bekliyor.

McGlone, devam eden bir boğa koşusunun güçlü bir işareti olarak borsalarda ETH arzındaki düşüşe işaret ediyor. Ayrıca, Ethereum’daki büyük NFT çılgınlığı, ağ etkinliğini bir yükselişte tutuyor. Diğer küresel makrolara bakıldığında, MgGlone’un inancı, kripto piyasasının bundan büyük ölçüde faydalanacağı ve BTC ve ETH’nin boğa koşusunun sürücü koltuğunda olacağı yönünde.