Bu 5 Altcoin’e Dikkat

Bu 5 Altcoin’e Dikkat

Bitcoin’in 50.000 dolara yaklaşırken piyasalar istikrarlı bir görünüm yansıtıyor. Meraklıların işte bu 5 Altcoin’e dikkat etmesi gerekiyor.

FED Başkanı Ne Dedi?

27 Ağustos’ta ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının 120 milyar dolarlık varlık alımlarını yıl sonuna kadar azaltmaya başlayacağını ve buna ilişkin faiz oranlarındaki artışın ve enflasyondaki artışın beklenilen olasılıklarda seyretmesi durumunda faizlerin düşürüleceğini ve enflasyonunda buna bağlı olarak düşeceğini belirtmişti.

Piyasalarda Ne Olmuştu?

ABD Merkez Bankası Başkanı’nın konuşmasının ardından, ABD dolar endeksi (DXY) düşüşe geçmişti. S&P 500 endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselerek 4.509,37 olmuştu. Bitcoin (BTC) ise bir saatten kısa sürede 46.800 seviyesinden 49.000 dolara ulaşmıştı. Piyasa traderları bu konuşmayı “dovish” adı verilen yani söz konusu konuşmanın faiz oranlarının düşük tutulmasıyla istihdamı artırmayı amaçlayan bir tutum sergilemesi olarak değerlendirmişlerdi.

Bitcoin’in günü düşüşle kapatması ünlü analizcileri ikiye ayırarak bazıları için düzeltme, bazıları için ise ayı trendinin devam ettiği sinyali olarak gösterildi.

Cointelegraph’ta yer alan bir habere göre BTC 46.800 seviyelerinden sıçrama yaparsa 60.000 doları görebileceği belirtilirken buna bağlı olarak; ADA, LUNA, VET ve XTZ gibi altcoinlerde artış yaşanacağı belirtildi.