Cardano Kurucusu: Birçok Devlet El Salvador’u Takip Edecek

Cardano Kurucusu: Birçok Devlet El Salvador’u Takip Edecek

El Salvador, Bitcoin‘i ulusal para birimi olarak benimseyen ilk ülke olduktan sonra, IOG CEO’su Charles Hoskinson, gelecekte diğer ülkelerin de aynı şeyi yapabileceğini tahmin etti.  

El Salvador 7 eylül itibariyle kripto para birimini resmi para birimi olarak kabul etmişti. El Salvador’da hizmet veren bazı kuruluşlar kripto para birimi ile ödeme yapmayı kabul etmeye başlamıştı.

Önümüzdeki yıllarda, daha birçok ulus-devlet, para politikasının bir parçası olarak kriptoyu kullanacak (ya merkez bankalarındaki rezervler olarak ya da merkez bankası yerleşimleri için kripto para birimi rayları kullanarak).

Kripto Para Birimleri Kazandı

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihaleye çıkarmasının, endüstrinin sadece 12 yılda ne kadar ilerlediğini yansıtmak için bir sonuç olabileceğini söylüyor:

Sektör olarak biz kazandık. Şimdi bunun gerçekte ne anlama geldiğinin ayrıntılarını sıralıyoruz.  

Kripto patronu, bundan sonra her ulus devletin kendi kripto para birimi stratejisini bulması gerektiğini ekliyor:    

Bunun yaptığı şey, cebimizdeki paranın kontrolünün bizde olması ve bu paranın nasıl hareket ettiğini ve onu kimin alacağını nihai olarak bizim kontrol etmemiz gerektiği inancını meşrulaştırmasıdır.

Cardano kurucusu ayrıca kripto para birimi endüstrisinin üyelerini bölmekten ziyade birleştiren bir platform olduğunu iddia etti.

Bu arada aldığımız bilgilere göre Cardano’nun akıllı sözleşme lansmanının tarihi 12 Eylül olarak onaylandı.