Cardano’yu (ADA) Geliştiren IOHK, Afrika’da Eğitimi Daha Erişilebilir Hale Getirmek İçin EBU ile Ortaklık Kurdu

Cardano’yu (ADA) Geliştiren IOHK, Afrika’da Eğitimi Daha Erişilebilir Hale Getirmek İçin EBU ile Ortaklık Kurdu

Cardano’nun (ADA) arkasındaki şirket olan ve Charles Hoskinson tarafından kurulan IOHK firması, Afrika kıtasında bulunan ülkelerindeki öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği kapsamında daha fazla eğitim imkanı sağlamak için Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi (EUB) ile işbirliği yaptı.

IOHK firması, Afrika ülkelerinde eğitimi kaliteli, erişilebilir ve herkese uygun hale getirmek için EBU ile ortaklık kurdu.

Firma twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “IOHK ile Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi arasında yeni ve heyecan verici bir ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

IOHK, 30’dan fazla ülkede ülkede aktif halde çalışmaktadır. Afrika’da ise 2.000 öğrenciye eğitim veriyor. IOHK’ın Afrika’da giriştiği bu proje diğer şirketlere örnek teşkil edecektir. Yapılan işbirliği ile öğrenciler eğitim araç gereçlerine ücretsiz erişebilecek.

Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi, Cardano’nun smart contract adı verilen akıllı sözleşme altyapısı olan “Plutus” ve “Haskell’deki” programlarından dersler sunumu yapacak.

IOHK, Afrika’da başkaca işbirlikleri yapmıştı. Cardano, 2018 yılında Etiyopya hükümetiyle genç yazılım geliştiricileri eğitmek ve işe almak amacıyla Cardano’nun tarım endüstrisinde kullanılması için bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu.