Coinbase, Kripto Borç Verme Programını Başlatmaktan Vazgeçti

Coinbase, Kripto Borç Verme Programını Başlatmaktan Vazgeçti

Coinbase Global Inc bir blog gönderisinde, şirketin kripto borç verme uygulamasını piyasaya sürmeyeceğini duyurdu. 

Coinbase’e göre ürün, kullanıcılara token ödünç vermeleri için faiz ödemeyi amaçlıyordu. Programa göre kullanıcıların tokenlerini ödünç vererek %4 kazanmasına olanak sağlıyordu.

“Amacımız, müşterilerimiz için harika ürünler yaratmak ve dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırma misyonumuzu ilerletmektir. kripto endüstrisi için bir bütün olarak düzenleyici netlik aramak için çalışmalarımıza devam ederken, başlatmama konusunda zor bir karar aldık”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’in programı başlatmayı düşündüğü takdirde firmayı dava etmekle tehdit etti. 

SEC, Lend’in uzun süredir devam eden menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal edeceğini ve emsal olarak ABD Yüksek Mahkemesi davalarına işaret ettiğini söyledi. 

Coinbase blogunda, “Ülke genelinden yüz binlerce müşterimiz kaydoldu ve ilginiz için hepinize teşekkür etmek istiyoruz. Müşterilerimize yenilikçi, güvenilir programlar ve ürünler sunmanın yollarını aramaktan vazgeçmeyeceğiz.”

Bu gelişme, SEC Başkanı Gary Gensler’in ABD Senatosu’na SEC’in stabilcoinleri  ve kripto para borsalarında listelenen tokenlerin çoğunluğunu menkul kıymetler olarak daha kapsamlı bir düzenleyici inceleme yapmayı planladığını söylemesinin ardından geldi.