CREAM Finance İkinci Kredi Saldırısı Altında

CREAM Finance İkinci Kredi Saldırısı Altında

DeFi platformu olan CREAM Finance son zamanlarda gösterdiği başarılar ile bünyesine birçok katılım sağladı. Merkeziyetsiz Finans (DeFi) platformu kredi saldırılarına karşı giderek daha savunmasız hale geliyor. Popüler DeFi kredi platformu CREAM Finance, son altı ayda ikinci hızlı kredi saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Peckshield Saldırıyı Duyurdu

Blockchain güvenlik ve veri analizi firması olan Peckshield, Etherscan uygulamasından gelen verileri alıntıladıktan sonra saldırıyı ilk bildiren kişi oldu. Daha sonra CREAM Finance, resmi Twitter hesabı aracılığıyla saldırıya uğradığını doğruladı. Peckshield twitter üzerinden yaptığı açıklamada;

Ethereum‘daki CREAM v1 pazarı, AMP token sözleşmesinde yeniden giriş yoluyla AMP’de 418.311.571 ve ETH’de 1.308.09 kayıpla sonuçlanan bir saldırı yaşadı. AMP’de arzı ve ödünç almayı duraklatarak saldırıyı durdurduk. 

Peckshield tarafından yürütülen ilk soruşturmaya göre, saldırı AMP token sözleşmesinde yeniden giriş yoluyla gerçekleşti. Ancak bilinmeyen bilgisayar korsanı, kredi saldırısında 19 milyon dolar çalmayı başardı. Bununla birlikte, AMP ve ETH’nin toplam kaybı 25 milyon doları buldu.

CREAM Finance platformu ilk kredi saldırısını Şubat 2021’in başlarında yaşamıştı.