DcSpark, Fracada Adında Yeni Bir Cardano Tabanlı Proje Duyurdu

DcSpark, Fracada Adında Yeni Bir Cardano Tabanlı Proje Duyurdu

Ürün tabanlı blok zinciri girişimi dcSpark, Fracada adında yeni bir Cardano tabanlı proje duyurdu. Kodu Salı günü yayınlanacak.

Fracada, Plutus programlama dilinin yardımıyla, değiştirilemeyen tokenleri (NFT) “kesirlere” dönüştürmeye izin verecek.

Fraksiyonelleştirme, NFT sektöründe yeni bir trend haline geldi, çünkü her şeyi karşılayamayanların eylemden bir parça almasını mümkün kılıyor.

Meslekten olmayanların terimleriyle, pahalı NFT’leri parçalara ayırma süreci, halka açık şirketlerin özkaynaklarını çok sayıda hisseye bölmekle karşılaştırılabilir.

Ancak F-NFT sahipleri yatırımlarından geri dönüş beklememelidir. Aksi takdirde, Ellipti’den David Carlisle’a göre, token ihraççılarının güvenlik yasalarına uymadıkları için düzenleyicilerle başı belaya girebilir:

Fraksiyonelleştirme, satın alma işlemine fraksiyonelleştirme yoluyla katılan insanların nihayetinde yatırımlarından geri dönüş bekledikleri bir ‘yatırım sendikası’ gibi işlev görüp görmediği gibi konularda bir takım soruları gündeme getirmeye başlar.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, dcSpark kısa süre önce Cardano blok zincirinde Ethereum Sanal Makine uyumlu bir yan zincir geliştirmeye başlamıştı.