DeFi Sisteminde Kilitli Varlık Değeri 200 Milyar Dolara Yaklaştı

DeFi Sisteminde Kilitli Varlık Değeri 200 Milyar Dolara Yaklaştı

Ethereum, Binance, Terra, Polygon, Solana ve Avalanche gibi çeşitli DeFi platformları bulunan blok zincirlerinde yaklaşık 176 milyar doları buldu. Sadece Ethereum’da kilitli varlıklar ise 130 milyar dolar. Diğer DeFi blok zincirlerinde bulunan kripto paralar ise istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Tüm DeFi Uyumlu Blok Zincirlerinde Kilitlenen Toplam Değer

Defillama.com istatistiklerine göre, bugün DeFi platformunda kilitli varlık değeri son 24 saatte % 1.97’lik bir değişimle 178.6 milyar dolara yükseldi. Kilitli toplam varlıklar istikrarlı bir şekilde 200 milyar dolarlık bölgeye yaklaşıyor ve bugün Uniswap, diğer DeFi uygulamalarına nazaran %3’lük artış ile öndür konumda. Defi uygulaması Aave 16.17 milyar dolara ulaştı ve kilitli varlık tutarın çoğu Ethereum zinciri tarafından desteklenen uygulamaya kilitlendiğinden Curve bugün 14 milyar dolar değerinde seyrediyor.

Kaynak: Deflama

Platformda yer alan bilgilere göre Merkezi Olmayan Piyasalar (DEX) sıralamasında ise 14 milyar dolar ile Curve lider konumda, Curve son bir haftada +11.73%, son bir günde ise +1.18% değer kazandı.