Dev Finansal Hizmet Şirketi Wells Fargo’dan Bitcoin hamlesi

Dev Finansal Hizmet Şirketi Wells Fargo’dan Bitcoin hamlesi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski bankalardan biri olan Wells Fargo zengin müşterilerine Bitcoin kullanma imkanı sunan yeni bir yatırım fonu duyurdu.

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Komisyonuna (SEC) D formu olarak da bilinen “Menkul Kıymetlerin Muafiyet Bildirimi” isimli dokümanı sundu. Belgede fonun, “FS NYDIG BITCOIN FUND I” olarak adlandırıldığı ortaya çıktı. Anlaşılan o ki, yatırım hizmetleri şirketi NYDIG ve alternatif varlıklar yöneticisi FS Investments ile sınırlı bir ortaklık kuruluyor.

Bildiride, Wells Fargo Takas Hizmetlerinin fona dahil olmak isteyen tüm müşteriler için saklama ve işlem hizmet bedeli alacağı belirtildi. Ayrıca fonun ilk satışının henüz gerçekleşmediği ve Fargo’nun teklifin bir yıldan fazla sürmesini beklediğini gösteriyor.

New York Digital Investment Group (NYDIG), dolaylı ve doğrudan Bitcoin alımları yaparak BTC odaklı yatırım stratejisi izleyen Stone Ridge Asset Management’a ait.

NYDIG ayrıca bu yaz yeni bir Bitcoin fonu için JP Morgan ile ortaklık kurdu. Bu, dev bankanın çeşitli müşterilere kripto çözümleri sunduğu altı fondan sadece biri.

Fargo’nun kripto parayla ilgilenişi, varlık sınıfının Wall Street’teki artan popülaritesini yansıtıyor. Goldman Sachs, BNY Mellon, JPMorgan ve Morgan Stanley gibi isimlerin ilgisini çekiyor.

Wells Fargo Investment Institute başkanı Darrel Cronk, bu mayıs ayında gazetecilere verdiği demeçte, kurumun artık kripto para alanının “uygulanabilir, yatırım yapılabilir varlık olmasını sağlayan gelişimini tamamladığını” söyledi.

KAYNAK: https://tr.investing.com/news/cryptocurrency-news/bankaclk-devi-wells-fargodan-bitcoin-hamlesi-2174743