Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler İşte Bitcoin Son Durum

Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler İşte Bitcoin Son Durum

Bitcoin (BTC), bir gecede gerçekleşen rallinin 52.000$’da durmasının ardından Pazartesi günü yeni destek seviyelerini test etmeye başladı. İşte Bitcoin son durum analizi.

Bitcoin’in düşüşü önlemek için 47.000 dolara tutunması gerekiyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin yaklaşık dört aydır ilk kez seviyeyi kırdıktan sonra 51.000 $’ı zorladığını gösterdi.

Bunu yaparken, en büyük kripto para birimi, yaz boyunca direnç görevi gören desteğin kalıcı gücünü “muhtemelen” test ediyordu.

Ünlü analist Rekt Capital, bir haftalık grafik hakkında “BTC için güçlü haftalık kapanış” yorumunu yaptı.

“Turuncuya herhangi bir düşüş, muhtemelen önceki direncin yeni destek seviyesini tekrar test etme girişimi olacaktır.”

Bitcoin Son Durum

Yazma sırasında, BTC/USD hala 51.000 doların üzerindeydi ve bu seviyeyi yerel en yüksek seviyelerinin hemen altında bir aralıkta seyredecek şekilde koruyordu.

Ünlü analist Michaël van de Poppe, Cointelegraph ile yaptığı söyleşide Bitcoin’in momentumunu korumak için tutması gereken daha geniş bir destek seviyesi olması gerektiğinin altını çizdi.

“47.000 dolar, en son düşük seviye olmaya devam ediyor, bu nedenle herhangi bir düşüşten kaçınmak istiyorsanız yukarıda kalmanız gereken seviye bu, ancak yaklaşık 50.000 doları kırdığımızı görüyoruz, yani buradaki önceki direnç sürdürmek istediğimiz seviyedir.” dedi.