Connect with us

Bitcoin

El Salvador Yasal İhalesi İle Bitcoin Hacmi Arttı

Yazar

tarih

Uzun bir düşüş döneminden sonra, Bitcoin hacmi, El Salvador’un yasal ihale günü nihayet yükseldi.

Bitcoin Ticaret Hacmi, Salı günü El Salvador’un Yasal İhalesinde Arttı

En son Arcane Research raporuna göre, BTC ticaret hacmi, sürekli bir düşüş döneminden sonra bu hafta yükseldi.

Gerçek BTC 7 günlük ortalama günlük işlem hacmi, bir günde el değiştiren Bitcoin miktarını, geçen hafta ortalamasını gösteren bir göstergedir.

Metrik değerindeki bir artış, ağda daha fazla ticaret hareketi anlamına gelir. Öte yandan, düşük hacimler yatırımcıların piyasaya ilgi göstermediğini gösterebilir.

İşlem hacmi son birkaç aydır nispeten düşüktü. Eğilim Temmuz ayında kısaca değişti, ancak gösterge kısa süre sonra tekrar aşağı kaymaya başladı.

Ancak 7 Eylül farklı çıktı; 50 bin dolardan 43 bin dolara kadar düşen düşüş, Bitcoin işlem hacmini artırdı.

O gün El Salvador, BTC’yi ülkede ihale olarak yasallaştırdı ve piyasa kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen satış sebebiyle fiyat düşüşü yaşandı.

El Salvador olayında göstergenin 7 günlük ortalama değeri 6 milyar doların biraz üzerindeyken, gündeki gerçek hacim 14 milyar dolarlık devasa bir artıştı.

Göstergenin değeri şu anda 4 milyar doların biraz üzerinde olduğu için Bitcoin hacmi Eylül başı seviyelerine geri dönmeye başladı.

Bu değer, 14 milyar dolarlık büyük artış da dahil olmak üzere 7 günlük bir ortalama olduğundan, bugünkü gerçek değer çok daha az olacaktır. Bu spot borsaların şu anda göreceli olarak boşta olduğu anlamına gelir.

BTC Fiyatı

Bitcoin’in fiyatı son 7 gün içinde %0,1 düşüşle 46,7 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay kripto piyasa verilerinde yüzde 1.2 artış yaşanmıştı.

El Salvador Yasal İhale gününden bu yana, Bitcoin uzun bir göreceli durgunluk döneminden sonra yüksek oynaklık kazandı. Bitcoin en son 46 bin doların üzerine çıktığı için tekrar yükseliyor gibi görünüyor. Ancak, mevcut volatilite göz önüne alındığında trendi yukarı çekip tutamayacağını şu anda söylemek zor.

Continue Reading
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bitcoin

Piyasa Stratejisti: “Bitcoin ve Altın İçin Yeni Zirveler Görünüyor”

Yazar

tarih

Yatırım danışmanlığı şirketi TheTechnicalTraders.com’un baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, Bitcoin ve altının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce daha fazla fiyat konsolidasyonu geçireceğini öne sürdü. 

Kitco News‘e konuşan Vermeulen, altının çok güçlü bir yükseliş modeli sunduğunu belirtirken, değerli metalin güçlü bir baz aradığına açıklık getirdi. 

2.600 dolara doğru çalıştığı için altının iyi bir 2022 yılı olacağını tahmin ediyor. Vermeulen, değerli metalin yatırıma uygun olduğunu ancak şu anda iyi bir ticaret aracı olmadığını belirtiyor. 

“Bu yıl yeni zirvelere çıkacağını düşünmüyorum, ancak altının bir taban oluşturmaya çalıştığını düşünüyorum. Vermeulen, “Sanırım burada yıl sonuna kadar 1.700$ ve 2.000$’dan önce bir aralıkta kalmaya çalışacak ve bir sonraki altın için çok büyük bir yıl olabilir” dedi.

bitcoin ve altın

‘Bitcoin’in bir sonraki zirveden önce çok zamana ihtiyacı var’

Bitcoin’de stratejist, kripto para biriminin yeni bir zirveye ulaşmadan önce önümüzdeki aylarda bir dizi ralli ve konsolidasyondan geçeceğini belirtti. Vermeulen, varlığın çok zamana ihtiyacı olduğunu ve yeni bir rekor fiyata ulaşmasının en az bir yıl sürebileceğini belirtiyor.

Vermeulen, Bitcoin’in son haftalarda yüksek oynaklık yaşamasıyla birlikte, varlığın şu anda bir sonraki zirve için sürücü görevi gören devasa bir aralıkta sıkışıp kaldığını söyledi. Varlığın uzun bir süre boyunca bir dizi yatay ticaret altında olabileceğini ve potansiyel olarak birkaç ay sürebileceğini belirtti. 

Basın zamanında, Bitcoin, Çin’den artan bir düzenleyici baskının ortasında geçen haftaki değer düşüşünden sonra 41.900 dolardan işlem görüyordu. Belirsizliğin ortasında Vermeulen, 21.000 ila 16.000 $ arasında bir düşüş öngördü. 

Ayrıca, Bitcoin’in yakında başka bir önemli sıçrama kaydetmesi gerektiğini de kabul etti. Ayrıca Vermeulen, varlığın 2017’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’dan gelen fiyat trendini taklit edeceğini belirtti. Stratejist, bir sonraki rekor fiyat hedefini 90.000$ olarak belirledi.

Continue Reading

Bitcoin

Bitcoin Twitter Entegrasyonu Bitcoin’i 300.000 Doların Üzerine Çıkaracak

Yazar

tarih

Jack Dorsey’in sosyal medya platformu Twitter, iOS kullanıcıları için resmi olarak üçüncü taraf bitcoin bahşiş hizmetlerini etkinleştirdi ve onlara neredeyse anında dünyanın her yerinde sorunsuz bir şekilde ödeme yapma olanağı verdi. Bitcoin Twitter entegrasyonu piyasalarda ciddi hareketlenmenin yaşanacağı sinyalini veriyor olabilir.

Lightning Network platformu Strike’ın yakın tarihli bir videoda gösterdiği gibi, Twitter artık değer aktarımı için dünyanın en etkili platformlarından biri.

Strike CEO’su Jack Mallers bir blog yazısında, “Bugünden itibaren Twitter, dünyadaki tüm iOS kullanıcılarının Lightning Network üzerinden ipuçları göndermesine izin verecek” dedi.

“Twitter’ın Strike API ile entegrasyonu, Twitter’ı dünyanın en iyi havale deneyimlerinden birine, dünyanın en büyük küresel içerik oluşturucu pazarlarından birine, dünyanın en büyük küresel ödeme deneyimlerinden birine, dünyanın en iyi küresel mikro ödeme pazarlarından birine dönüştürüyor. ve bir internet iletişim şirketinin dünya için parasal standartla birlikte çalışmasına izin vererek, kullanıcıları için küresel ödemeleri mümkün kılıyor.”

Twitter, yaptığı bir basın açıklamasında özelliğin yakında Android kullanıcılarına geleceğini de duyurdu.

Mallers’ın belirttiği gibi, yaygın bir internet iletişim aracıyla Lightning Network entegrasyonunun potansiyelini abartmak zordur. Bitcoin’in El Salvador’da devam eden Western Union ve Moneygram’ın yerini almasıyla gösterildiği gibi – izinsiz para ağının bu üçüncü şahısların gelir akışlarını yılda yaklaşık 400 milyon dolar kestiğini zaten gördü – daha verimli küresel, dijital ödeme sistemleri için iştah çok büyük.

Bitcoin Twitter Entegrasyonu

Kullanıcılar, Twitter’daki Lightning Network aracılığıyla sansür olmadan, neredeyse anında, minimum ücretlerle, sınırlar arasında değer alışverişine başlarken, daha fazla insanın Bitcoin’in internet için en iyi parasal ağ olduğunu anlaması ne kadar sürecek? Twitter’ın başladığı gibi diğer dijital platformların bu parayı doğrudan araçlarına entegre etmesi ne kadar sürecek? Bitcoin’in şu anda havalelere, etkileyici pazarlamaya ve nihayetinde bir bütün olarak dijital ödemelere hakim olan eski sistemlerin yerini alması ne kadar sürecek? sorularını soruyorlar.

Belli bir açıdan bakıldığında, her şey kaçınılmaz görünüyor.

Bitcoin’in piyasa değeri, Twitter’ın bahşiş hizmeti gibi uygulamalar aracılığıyla yalnızca 700 milyar dolarlık küresel havale endüstrisinden, 13,8 milyar dolarlık etkileyici pazarlama endüstrisinden ve 5,44 trilyon dolarlık küresel dijital ödeme pazarından (6,1538 trilyon dolarlık bir tahmini değer) oluşuyorsa, her bir bitcoin var. (18.824.860) Bu yazının yazıldığı tarihte) yaklaşık 326.897 $ değerinde olacaktır.

Bitcoin Twitter entegrasyonu, Twitter kullanıcılarının şimdi öğrendiği gibi, Bitcoin tüm bu endüstriler ve diğerleri için dolardan daha iyi bir araçtır. Teknolojisi bugün bildiğimiz hemen hemen her tür değer işlemini tükettiği için bitcoin fiyatının tam olarak ne olacağını söylemek zor, ancak sayı kesinlikle artacak gibi görünüyor.

Continue Reading

Bitcoin

Çin Merkez Bankası Açıklaması Ardından Bitcoin Düşüşte

Yazar

tarih

Bitcoin (BTC), Çin merkez bankasının kripto para birimiyle ilgili işleri yasa dışı ilan etmesinin ardından Asya saatlerinde BTC 42.000 doların altına düştü ve son 24 saat içinde yaklaşık %3 düştü. İlk destek 40.000 dolarda görülüyor ve bu da geri çekilmeyi dengeleyebilir.

50.000 dolarlık direnç seviyesinden bir dizi düşük fiyat artışı, bu ay yavaşlayan yukarı yönlü momentumu yansıtıyor. Orta vadeli yükseliş trendi zayıfladı, ancak kısa vadeli alıcılar hafta sonuna kadar daha düşük destek seviyelerini savunabilir.

Çin Merkez Bankası: Kripto paralarla ilgili finansal aktivite ağır cezalandırılacak

çin merkez bankası
  • Günlük grafikteki göreli güç endeksi ( RSI ), geçen haftaki aşırı satım seviyelerinden yükseliyor ve bu da ek satışları sınırlayabilir.
  • 40.000 dolardaki 100 günlük hareketli ortalama, kısa vadeli destek sağlayabilir. Kırılırsa, bir sonraki destek seviyesi, dört aylık bir fiyat aralığının ortası olan 36.000 dolar civarında görülüyor.
  • Alıcılar kar elde etmeye devam ettikçe direnç 46.000 doların üzerinde güçlü kalıyor.

Continue Reading

Popüler