En Çok Satın Alınan Altcoin

En Çok Satın Alınan Altcoin

ADA Cardano, Coinmarketcap verilerine göre ilk 100 kripto para sıralamasında 78,464,673,357 dolar piyasa değeri ile 3. sırada yer alıyor. İşte ADA Cardano son gelişmeleri;

Cardano, 12 Eylül’de Alonzo Hardfork ile ana ağa akıllı sözleşme desteğini başarıyla entegre etti. Blok zinciri, Alonzo yükseltmesinden sonraki 24 saat içinde 100 akıllı sözleşme dönüm noktasına ulaştı. Cardano blok zincirinin kurucusu Charles Hoskinson, altı yıllık sıkı çalışmanın başarıya dönüşmesi olarak nitelendirdi. dedi ki,

“Bu yükseltme, blok zinciri ve ötesindeki en parlak beyinlerden bazılarıyla altı yıllık sıkı çalışmanın doruk noktasıdır. Artık platformu daha da geliştirmeye ve Cardano’nun şirketler ve hükümetler tarafından benimsenmesini sağlamaya odaklanılıyor. Bu lansmanla birlikte ticarileştirme, sistem mimarlarının olduğu kadar topluluğun da elinde ve onlar zaten teslim ediyor. 24 saatten daha kısa bir sürede 100’ün üzerinde akıllı sözleşme yürütüldü.”

Akıllı sözleşme entegrasyonunun, onu piyasa liderleri Ethereum ve Polkadot‘un beğenisine karşı çeken üçüncü en büyük blok zinciri ağındaki en büyük yükseltme olduğu ilan edildi. Blok zinciri artık Dapps, Defi protokolleri ve hatta nane NFT’leri barındırabilir. Alonzo sert çatalının başarısını Cardano kullanıcıları için daha da tatlı yapan şey, akıllı sözleşme işlevine sahip olmadığı için yıllar içinde aldığı eleştiri ve eleştirilerin miktarıdır.

Hatta birçok kişi, akıllı sözleşme desteğini zamanında entegre edemeyeceğini iddia ederek Cardano’ya karşı bahse girmişti. PolymarketQ ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal’ın tahminleri bahsi kaybetti.

Cardano ($ADA) Fiyatında İyileşme Görülebilir

En çok satın alınan Altcoin ADA fiyatı, son yükseltmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 $’a ulaşan yükseltmeye doğru olağanüstü bir sıçrama yaptı. Ancak fiyat, Alonzo yükseltmesiyle aynı zamana denk gelen Salı günü piyasa çöküşünden sonra düştü. $ADA şu anda 2.40 $ seviyesinde işlem görüyor. Ancak teknik kripto piyasasının son flaş çöküşünden kurtulduğu için başka bir yükseliş rallisine girebileceğini gösteriyor.

En son yükseltme, Cardano ağını yalnızca daha güvenli ve merkezi olmayan hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda onu, gelişmiş güvenlik özellikleriyle piyasada bulunan daha ölçeklenebilir ürünlerden biri haline getirebilir.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.