Ethereum Arz Şoku Gelebilir

Ethereum Arz Şoku Gelebilir

Ethereum rezervlerindeki büyük düşüş, yakın bir Ethereum arz şokuna işaret ediyor, ETH 8.000 dolar hedefliyor. Kurumsal yatırımcılar, artan sermaye girişi ile Ethereum’da yükselişte. Borsalardaki Ethereum rezervleri, çıkış arttıkça düştü. 

Coinbase, Büyük Ethereum Borsa Çıkışına Dikkat Çekiyor

Coinbase, 400.000 Ethereum tokeninin geri çekildiğini kaydetti ve topluluk odaklı kripto platformu CryptoQuant’a göre, çıkışın kurumsal faaliyet olması muhtemel. Analistler, ETH fiyatları üzerinde yükseliş etkisi bekliyorlar. 

400.000 Ethereum jetonu, ikinci en büyük kripto para birimi değişiminden çekilen 1,5 milyar dolara eşdeğerdir. Döviz çıkışı göstergesi, Ethereum’da artan çıkış ve arz sıkıntısının bir işareti olarak kabul edilir. 

Ethereum, son iki haftada yaklaşık %20’nin üzerinde kazanç elde etti. İlginç bir şekilde, Ethereum ağında balina aktivitesinde bir artış var. Tek bir işlemde iki anonim kripto para cüzdanı arasında 188 milyon doların üzerinde Ethereum taşındı. 

İşlemi gizemli bir balina başlattı ve bilinmeyen bir alıcıya gönderildi. İşlemin detayları aşağıdaki gibidir:

ethereum arz şoku gelebilir

Bitcoin ETF’nin önümüzdeki hafta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanacağı haberiyle, uzmanlar Ethereum’un sırasını bekliyor. Analistler, Bitcoin ETF onayını takiben Ethereum ve altcoinlere sermaye girişinin artacağı görüşünde.

Kripto analisti Simon Dedic Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; “Ethereum, önceki ATH’sini kırmaktan ve parabolik fiyat keşfine girmekten yalnızca %13’lük bir artış uzakta.” dedi.