Ethereum Fiyat Analizi: ETH Ağustos Başından Bu Yana İlk Kez 2.650 Dolara Düştü

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Ağustos Başından Bu Yana İlk Kez 2.650 Dolara Düştü
  • Ethereum, 2.650 dolara düşüşün ardından piyasadan zayıf elleri sallıyor.
  • 100 günlük SMA kritik bir rol oynuyor ve ETH’nin düşüş bacağını 2.400 dolara uzatmamasını sağlıyor.

Kripto para piyasası, artan oynaklığın ortasında bir düşüş trendi yaşıyor. Yatırımcılar, özellikle Çin’in dev emlak firmalarından olan Evergrand’ın ardından borsanın kan kaybetmesiyle temkinli bir şekilde yükselişe geçti.

Ethereum, önceki haftadaki düşüş eğilimi ile devam ediyor ve burada 3.679 dolardan geri dönüş yaşadı. Çoğu meraklı ve kripto analisti, nihai destek olarak 3.000 doları işaret etti. Bununla birlikte, son 24 saat içinde Ether, Ağustos ayının başından beri görülmeyen seviyeler olan 2.650 dolara ulaştı.

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Nereye Gidiyor?

Devasa akıllı sözleşme tokeni, Çarşamba günü ve Asya seansının sonuna doğru 2.875 dolardan işlem görüyor. Ether günlük grafikte kırmızı bölgede desteği kaybettikten sonra havai basınç önemli ölçüde arttı.

Bununla birlikte, 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) kullanışlı oldu ve ayıların daha fazla zarar vermesini önledi. Bu destek yerindeyken, Ethereum 3.000 doların üzerinde toparlanmaya başladı.

3.000 dolara toparlanma başarısız olursa, ayıların bu sefer yeşil bölgeyi 2.400 dolar civarında hedefleyerek başka bir devralma girişiminde bulunabileceğini belirtmekte fayda var. 200 günlük SMA, Ethereum’a yastıklama sağlamak için de aynı doğrultuda olacak.

ethereum fiyat analizi
Kaynak: Tradingview

İkinci en büyük kripto para birimi, önümüzdeki oturumlarda muhtemelen kırmızı ve yeşil bölgeler arasında dans edecek. Yatırımcılar, 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA)’nın ardından 3.600$’a ve daha sonra 4.000$’a yükselen trendin geçerliliğini tespit etmek için harekete geçebilirler.

Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre, alıcılar yavaş yavaş kontrolü yeniden kazanıyor. Yükseliş trendinin gücü, RSI orta hatta ve aşırı alım bölgesine doğru yükseldikçe piyasalarda hareketlilik olabilir.

Aşağı yönde, yeşil bölgenin üzerinde tutmak Ethereum için özellikle çok önemlidir çünkü panik satış yatırımcıları yakalarken büyük satış emirleri tetiklenebilir. Aksi durumda ETH’nin 2.000 dolardan geri dönüş yapmasını bekleyebiliriz.