Ethereum Fiyatındaki Düşüşün Nedenleri

Ethereum Fiyatındaki Düşüşün Nedenleri

Ethereum fiyatı, önemli bir destek trend çizgisinin kırılmasının ardından daha da düşme riski altında olabilir. ETH, satış baskısı artarsa ​​ve güvenilir bir dayanak bulunmazsa, %10’luk 2.853 dolara kaymanın eşiğinde görünüyor.

  • Ethereum fiyatı, düşüş momentumu arttıkça %10 daha düşmenin eşiğinde.
  • Ayılar sıradaki 2.853 doları hedeflediğinden, piyasada satıcılarda bir artış var.
  • 3.164 doların altına kalmak boğalar için sorun yaratabilir.

Ethereum Fiyatı Derin Bir Düşüşe Hazırlanıyor

Ethereum fiyatı, 12 saatlik grafikte simetrik üçgenin alt sınırının altına düştü ve düşüş görünümüne işaret ediyor. Hakim grafik deseni tarafından verilen ölçülen hareket, 2.853 dolara doğru %25’lik bir düşüş. ETH, karamsar hedefine ulaşmanın yarısına geldi.

Ne yazık ki, Ethereum fiyatı için çok sayıda güvenilir savunma hattı yok gibi görünüyor. İlk direnç seviyesi 26 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 3.164$’da, ardından 2.979$ dolar direnç seviyeleri olarak görünüyor.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen seviyeler tutulamazsa, Ethereum fiyatı, Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) ve %127.2 Fibonacci uzatma seviyesi tarafından verilen destek çizgisine denk gelecek şekilde, 2.853 $’lık düşüş hedefini karşılama riski altında olabilir. 

IntotheBlock’un Çevresinde Para Girişi/Çıkış Fiyatı (IOMAP) modeli, Ethereum fiyatı için ilk savunma hattının, ortalama 3.175 $ fiyatla 792.000 ETH satın alan 952.000 adresten oluşan en büyük alıcı kümesinin yakınında bulunduğunu gösteriyor. 

Ethereum Fiyatı Derin Bir Düşüşe Hazırlanıyor

Bununla birlikte, ETH yukarıda belirtilen dayanağı kaybederse, 580.000 adres ortalama 2.893 $ fiyatla 669.000 ETH satın alan bir sonraki en büyük alıcı kümesi, bu alanın bir sonraki en güçlü destek alanı olduğunu gösterir.

Buna ek olarak, genel piyasa duyarlılığını ölçen Silah Endeksi (TRIN), piyasada satıcılarda bir artış olduğunu ve bazı yatırımcıların paniklediğini ve panik satışına yol açtığını gösteriyor.