Ethereum gün içinde yüzde 11.79 arttı

Ethereum gün içinde yüzde 11.79 arttı

Ethereum güne başladığı 3.390 seviyesinden 400 dolar artarak 3.790 doları gördü. Ethereum’daki artış yaklaşık yüzde 11,79 olarak kaydedilirken atış kaynağı NFT çılgınlığına işaret ediyor.

NFT’lerin satışları genellikle ERC token üzerinden yapıldığı için son zamanlardaki NFT furyası Ethereum’un artışına sebep olmuş olabilir. NFT fiyatları yükselmeye ve yayılmaya devam ettikçe alıcılardan bir talep yarattı.

Ünlü analistlere göre 3.200 dolarda güçlü bir direnç oluşturan Ethereum 3.600 doların üzerinde bir baskıdan söz ediyorlar. Gün içerisinde 3.790 doları gören Ethereum yazının yazıldığı saat itibariyle 3.700 dolar çevresinde seyrediyor.

Teknik olarak, Mayıs/Haziran/Temmuz aylarındaki dipten sonra Ağustos ayında güzel bir ivme yakalayan kripto paralar Mayıs ayı rekor seviyelerine dönmek için göz kırpıyor görünüyor.

Bu dönemde NFT projeleri katkısıyla iyi bir ivme yakalamış görünen coin piyasası anlık artışlara sebep olsa da, 2017 yılında Ethereum’u zirveye çıkaran ICO çılgınlığını hatırlatarak habere son veriyorum.