Ethereum Kurucusu Time Dergisinin “En Etkili 100 Kişi” Listesinde Yer Aldı

Ethereum Kurucusu Time Dergisinin “En Etkili 100 Kişi” Listesinde Yer Aldı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Elon Musk, El Salvador‘un başkanı Nayib Bukele ve diğer şahsiyetler bu prestijli listede öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Ayrıca kripto madenciliği işlemcisi Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang da öne çıkan diğer ünlüler arasında yer aldı.

Ethereum kurucu ortağı, DeFi alanına ve NFT‘lerin büyümesine kayda değer katkısı nedeniyle listelendi. Bu arada, Reddit’in kurucu ortağı ve başkanı Alexis Ohanian, Buterin’i “bir inşaatçının inşaatçısı” olarak nitelendirdi.

Time Magazine’e göre “Vitalik’i bu kadar özel yapan şey, onun inşa yeteneğinin olması, hiç kimse Ethereum’un tüm işlevleri ile birlikte kullanılmasını sağlayamazdı.”

Vitalik’in Time Magazine tarafından tanınmasının, dünyanın kripto ekosistemine bakış açısında bir değişime işaret ettiğini belirtmek önemlidir. İlk olarak 1923’te yayınlanan dergi, şu anda dünya çapında 20 milyondan fazla okuyucuya sahiptir.

ethereum-kurucusu

Time Magazine Tarafından Tanınan Diğer Kripto Destekçileri

Vitalik Buterin’in yanı sıra Tesla CEO’su Elon Musk‘ın da dikkat çekici yenilikleri ile adından söz ettirdi.

The Huffington Post’un kurucu ortağı Arianna Huffington , Elon’u hayatını sınırlardan kurtulmaya adayan bir birey olarak tanımladı. Ayrıca, “Musk sadece kendimizi taşıma şeklimizi değiştirmiyor. İnsan olanaklarını artırıyor ve tüm bunları amansız iyimserliği ve yarı dolu şovmenliğiyle yaparak, önümüzde duran büyük varoluşsal zorlukları nasıl çözebileceğimize dair bir model sunuyor.”