Connect with us

Kripto Para

Fed Başkanı Powell, Kriptoyu Yasaklama ‘Niyetinin’ Olmadığını Söyledi

Yazar

tarih

Özel kripto para biriminin yerini alan CBDC’ler hakkında daha önce yaptığı yorumlar sorulduğunda Fed Başkanı Powell, “yanlış konuştuğunu” söyledi.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, kripto para birimleri kripto para birimlerini yasaklama niyetinde olmadığını söyledi, ancak Perşembe günü bir Meclis Finansal Hizmetler Komitesi toplantısında stabilcoinlerin daha fazla düzenleyici gözetime ihtiyacı olduğunu söyledi.

Temsilcilerin Hazine Bakanı Janet Yellen ve Powell’a Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv‘in pandemi yanıtı hakkında soru sorması için bir forum işlevi görmesi amaçlanan iki saatlik toplantı, kripto para birimleri hakkında birkaç soru içeriyordu.

Cum. Ted Budd (RN.C.), kripto uzun zamandır savunucusu ve Kongre Blockchain Kafkas üyesi netleştirmek için Powell istedi ifadeleri (CBDC) o bir ABD merkez bankası dijital para gelişiminde bir Temmuz duruşmada yapmış özel kripto ve sabit paralara olan ihtiyacı azaltabilir.

Budd tarafından doğrudan “kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamak veya sınırlamak” isteyip istemediği sorulduğunda, Powell’ın yanıtı kocaman bir “Hayır” oldu.

“Onları yasaklamak gibi bir niyetim yok” dedi.

Powell’ın sözleri, Kongre’den dijital doları geliştirmek için danışma ve yasama desteği istemesinden sadece iki gün sonra geldi . Kripto topluluğundaki bazıları, bir ABD CBDC’sinin kurulmasının, yakın zamanda Çin’de görüldüğü gibi özel kripto yasaklarına yol açacağını düşünüyor , ancak Powell’ın sözleri aksini gösteriyor.

Powell, stabilcoinler hakkında soru sorulduğunda, bunları para piyasası fonları veya banka mevduatlarıyla karşılaştırdı.

Powell, “Bir dereceye kadar düzenleyici çevrenin dışındalar ve düzenlenmeleri uygun” dedi.

Aynı zamanda Kongre Blok Zinciri Grubu’nun bir üyesi olan Temsilci Warren Davidson (R-Ohio), dijital varlıkları çevreleyen düzenleyici netliğin eksikliğine dikkat çekti ve Yellen’dan dijital varlıkları vergi muhasebesi amacıyla tanımlamasını istedi.

Yellen, İç Gelir Servisi’nin (IRS) “bu soruya cevap verecek ayrıntılı düzenlemeler” yayınlama sürecinde olduğunu söyleyerek soruyu saptırdı. Bu yaklaşan rapor, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan stablecoin’ler hakkında merakla beklenen bir rapor da dahil olmak üzere, Hazine departmanının son aylarda söz verdiği birkaç rapordan biri. Bir IRS sözcüsü, yorum istendiğinde CoinDesk’i Hazine Departmanına yönlendirdi.

Mahremiyet endişeleri

Mali mahremiyet konusu da Perşembe günkü duruşmada bir temaydı ve üç temsilci – Temsilciler David Kustoff (R-Tenn.), Trey Hollingsworth (R-Ind.) ve Rep. William Timmons (RS.C.) – bir araya geldi. IRS’nin, bankaların 600 doları aşan tüm hesaplardan yıllık giriş ve çıkışları raporlamasını gerektiren yeni düzenlemeleri yürürlüğe koymaya zorlamasıyla ilgili endişeler arttı .

Yellen, IRS’nin planlarını doğruladı ve bunların tahmini 7 trilyon dolarlık vergi açığını gidermek için gerekli olduğunu söyledi.

“Evet, her ikisinin de IRS’nin kaynaklarını artırmayı önerdik… böylece IRS, anlaşılmaz gelir kaynakları hakkında fikir sahibi olacak.”

Continue Reading
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Warren Buffett’in Bitcoin’i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Yazar

tarih

Warren Buffett'in Bitcoin'i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve “piyasadaki tüm Bitcoin’ler için 25 dolar vermem” söylemi Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Warren Buffet’ın şu anki birincil kripto para birimiyle alay etmesi bu direnç aşamasını daha da zorlaştırdığı için Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Bugün itibariyle bitcoin bir kez daha %1.4 düştü ve hafta içinde %5’in üzerinde bir düşüş gördü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde götürdü ve son 24 saat içinde 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri %1 düştü.

CNBC’ye göre Buffett, Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, Önümüzdeki yıl mı yoksa 5 ya da 10 yıl içinde yükselir mi, düşer mi bilmiyorum. Ancak oldukça olumlu olduğum tek faktör, bir şey üretmemesi” demişti.

Continue Reading

Kripto Para

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Yazar

tarih

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto piyasası her geçen gün gelişmeler kaydederken sizler için piyasaya giriş yapan 5 en yeni kripto para birimlerini listeledik. 30.04.2022 tarihi itibariyle Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en büyük ve en yeni kripto para birimleri;

Yeni Kripto Para Birimleri

COINFiyatPiyasa DeğeriBlockchainPiyasaya Giriş
LUNU logo Lanuna (LUNU)₺8,61₺861,170,510,032 BNB1 Gün Önce
SMTF logo SmartFi (SMTF)₺35.69₺35,692,527,458 BNB2 Gün Önce
BITSU Bitsubishi (BITSU)₺101.09₺33,696,854,017 BNB1 Gün Önce
APEX ApeX Protocol (APEX)₺3.51₺3,511,324,799 ETH2 Gün Önce
MU logo Miracle Universe (MU)₺0.4941₺1,660,122,888 BNB1 Gün Önce

1- Lanuna (LUNU)

Lanuna (LUNU), 2022 yılında piyasaya sürülen ve BNB Akıllı Zincir (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

LUNU, kripto para birimlerinin perakende sektöründe kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Lunu, finansal kurumlara, devlete ve medya platformlarına (Facebook), Lunu sisteminde ödeme para birimi olarak kullanılan sabit paraları verme fırsatı sunar. Temel blockchain teknolojisinin sağladığı finansal işlemlerin hızı ve izlenebilirliğinin yanı sıra Lunu, bankaların likiditelerini artırmaları için de bir fırsat sunuyor.

Website: https://lanuna.finance/

White Paper: https://docs.lanuna.finance/

Twitter Adresi: https://twitter.com/LanunaFinance

Sohbet Odası: https://t.me/lanuna_chat

Kaynak Kodu: https://github.com/LanunaFinance-BSC/Lanuna_Finance

2- SmartFi (SMTF)

SmartFi (SMTF), BNB Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. 2022 yılında piyasaya sürülmüştür.

SmartFi, kullanıcıların kripto para alım-satım işlemi yapmasını, borç almasını ve borç vermesine olanak sağlayan bir platformdur.

Website: https://smartfi.com/

Twitter Adresi: https://twitter.com/smartfiportal

Sohbet Odası: https://discord.com/invite/z3Mvzdubah

Kaynak Kodu: https://github.com/pbcllc

3- Bitsubishi (BITSU)

Bitsubishi (BITSU), BNB Blockchain (BEP20) ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Bitsubishi’s, hükümet veya finans kurumu gibi herhangi bir merkezi otoriteye dayanmayan tamamen merkezi olmayan eşler arası bir elektronik sistemdir.

Bitsubishi, merkezi olmayan finansmanı tamamen güvenli hale getirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlere ve kuruluşlara en güvenli ödeme sistemini sağlamayı hedefleyerek, blockchain teknolojisini kullanarak dijital işlemleri kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve değerli varlıklarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi: https://bitsubishi.net/

White Paper: https://bitsubishi.net/bitsubishi_Whitepaper.pdf

Twitter Adresi: https://twitter.com/Bitsubishi

Sohbet odası: https://t.me/Bitsubishi

Kaynak kodu: https://github.com/Bitsubishi/Informational

4- ApeX Protocol (APEX)

ApeX Protocol (APEX), Ethereum ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Apex Protocol, kullanıcıların kripto para alım-satım, takas, staking ve NFT satın alma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan kripto para borsasıdır.

White Paper: https://docs.apex.exchange/apex/apex-protocol

Twitter Adresi: https://twitter.com/OfficialApeXdex

Sohbet Odası: https://t.me/ApeXdex

Kaynak Kodu: https://github.com/ApeX-Protocol/core

5- Miracle Universe (MU)

Miracle Universe (MU), 2022 yılında piyasa sürülen ve BNB (BEP20) Blockchain ağında faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

Miracle Universe, oyun endüstrisini Web3 altyapısına entegre etmeye odaklanmış bir platformdur. Teknoloji, finans ve oyun geliştiricilerinin Web3’e geçişini daha ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Miracle Universe (MU), web sitesi üzerinden yayınladığı kampanyasında NFT dağıtıyor. Belirtilen görevleri yerine getirerek sizde bir NFT sahibi olabilirsiniz.

Website: https://www.miracles.games

White Paper: https://docsend.com/view/9z6d37cnzwtg8vnv/d/8u7gy4hwt8cnv24v

Twitter Adresi: https://twitter.com/0xMiracleGame

Sohbet Odası: https://discord.gg/EnsvSAVZCv

Continue Reading

Kripto Para

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Yazar

tarih

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Bulut tabanlı mesajlaşma programı Telegram kripto paralar ile ilgili yeni bir özellik tanıttı.

Telegram konuya ilişkin twitter üzerinden açıklama yaptı;

Artık #Toncoin’i doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin gönderebileceksiniz. Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.

Projeye göre, Telegram’daki 800.000’den fazla hesap, yeni eklenen özelliği zaten kullanıyor.

TON kripto projesi başlangıçta Telegram tarafından oluşturuldu, ancak daha sonra Telegram’ın kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden bir SEC davasının ardından bağımsız bir açık kaynaklı topluluk projesine geçti.

Haziran 2020’de Telegram, SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcılara 1.224 milyar dolar değerinde token iade etti.

Bu haftanın başlarında TON Vakfı, ekosistemini ilerletmek için 10 gün içinde 1 milyar dolarlık bağış topladığını söyledi.

Continue Reading

Popüler