FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Solana Fiyat Artışının “Organik” Olabileceğini Söyledi

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Solana Fiyat Artışının “Organik” Olabileceğini Söyledi

Kripto türevleri borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried Solana’nın yerel tokeninin fiyatındaki son yükselişin, pazarlama aldatmacasının veya kimlik bilgilerinin abartılmasının ürünü olmasının aksine, muhtemelen “oldukça organik” olacağına inanıyor.

CoinDesk‘te bulunan habere göre perşembe günü FTX sponsorluğunda Solana hakkında bir web seminerinde konuşan Bankman-Fried, Solana‘nın zayıf yönlerinden birinin tokenin mevcut rallisinin ortasında nasıl bir güç olabileceğini açıkladı.

Bankman-Fried Solana İyi Bir Pazarlama Yürüttü

FTX CEO’suna göre Solana‘nın teknolojisi “bir buçuk yıl boyunca iyi bir pazarlama stratejisi izledi”.

Bankman-Fried’e göre bunu çoğunlukla bir dezavantaj olarak gördüğünü, ancak bunun sonucunda kriptonun mevcut fiyat koşusunun daha sağlam bir temel üzerine inşa edildiği anlamına gelebileceğini söyledi.

Solana’nın fiyatının “dev bir pazarlama hamlesi” veya “planlı şekilde abartılmış pazarlama” ürünü olma ihtimalinin daha düşük olmasının ona rahatlık verdiğini söyledi.

“Oldukça organik olma olasılığı çok daha yüksek ve bu her zaman Solana‘nın arama kartı olmuştur” diye ekledi.

Solana’nın son yükselişi, son 30 gün içinde fiyatının %400’ün üzerinde arttığını gördü ve piyasa değerine göre dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP’yi gölgede bıraktı.

FTX bu hafta, Solana ve Ethereum üzerinde çapraz zincir oluşturulacak, değiştirilemez tokenler (NFT) için bir para basma platformu başlattı. Bu, Solana’nın fiyatını keskin bir şekilde artırmaya yardımcı olmuş olabilir.