Hindistan Finans Komitesi Başkanı: Kripto Para Mevzuatımız Benzersiz Olacak

Hindistan Finans Komitesi Başkanı: Kripto Para Mevzuatımız Benzersiz Olacak

Hindistan Parlamento Daimi Finans Komitesi başkanı, Hindistan’daki kripto para mevzuatının “farklı ve benzersiz” olacağını açıklıyor. “İstikrar ve büyümeyi dengelememiz gerekiyor, ancak tüm bu kripto alanının ne kadar önemli olduğunun farkındayız” diye ekledi.

Komite Başkanı, Kripto Para Mevzuatına İlişkin Bir Güncelleme Sağlıyor

İktidardaki Bharatiya Janata Partisi’nin milletvekili Jayant Sinha, Hindistan İnternet ve Mobil Birliği’nin (IAMAI) Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC) tarafından düzenlenen bir etkinlikte Çarşamba günü Hindistan’ın kripto para mevzuatı hakkında konuştu.

Hindistan Parlamento Finans Daimi Komitesi başkanı olan Sinha, Hindistan’ın gelişmiş ekonomilerde kullanılan kripto para politikalarını benimsemesinin mümkün olmadığını çünkü ülkenin hala tam bir sermaye hesabı dönüştürülebilirliğine sahip olmadığını açıkladı. Hindistan’ın kripto politikalarının bu hafta bitcoin‘i yasal ihaleye çıkaran ABD, Japonya veya El Salvador’u takip etmeyeceğini açıkladı.

Çözümümüz, yalnızca benzersiz koşullarımız nedeniyle farklı ve benzersiz olmalıdır. İstikrar ve büyümeyi dengelemek zorundayız, ancak tüm bu kripto alanının ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

“Bu kripto varlıklarına ve kripto para birimlerine ne olduğu konusunda çok dikkatli olmalıyız. Bu tür kripto araçlarının terör finansmanında ve iç güvenlik tehditlerinde kullanılması dikkatli olmamız gereken bir konu.”

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kripto Varlık kullanımı peş peşe gelen haberler ile tüm dünya da yasallaşma yolunda.