Huawei Cloud Yapay Zeka Tabanlı Blockchain Hizmetini Başlattı

Huawei Cloud Yapay Zeka Tabanlı Blockchain Hizmetini Başlattı

Bugün 23 Eylül’de başlayan ve 25 Eylül’e kadar sürecek HUAWEI CONNECT 2021 etkinliği sırasında, Huawei ve SDPB (SDP Bank), SPDB Finwarehouse blok zinciri çözümlerinin lansmanını duyurdu.

Bu uygulama, taşınır mal rehinlerini güvence altına almak için IoT sistemini kullanıyor.

2020’de Huawei devi, SDP Bank ile birlikte Bank of Things “White Paper”ini sundu. İçinde finansal hizmetler için yeni bir model ve sistem gösteriyorlar. Bundan sonra SPDB, Huawei ile bir ortaklık imzaladı ve birlikte, Bank of Things’i tanıtmak için yenilikçi teknolojiyi kullanmaya ve dijitalleşmeyi keşfetmeye başladılar.

SPDB Finwarehouse, bu verimli ortaklığın sonucudur. Bu blok zinciri tabanlı çözüm, endüstriyel tedarik zincirlerini hedefler. Taşınır antrepo rehinlerinin yepyeni bir şekilde yönetilmesine olanak tanır.

Basın açıklamasına göre, Çin’deki taşınır mülkler, milyarlarca RMB’nin el değiştireceği yenilikçi bir pazara dönüşmeyi vaat ediyor. Şimdiye kadar bu alan dijitalleşmeden faaliyet gösteriyordu.

Yeni blockchain çözümü, yapay zekanın yanı sıra çok boyutlu veri doğrulamasını kullanacak ve Huawei Cloud’u temel alacak.