Hyundai’nin Yeni Güvenlik Müfettişi Bir Robot

Hyundai’nin Yeni Güvenlik Müfettişi Bir Robot

Otomotiv grubu Hyundai, Boston Dynamic’in dört ayaklı robotu Spot’u temel alan fabrika güvenlik hizmeti robotunun, yan kuruluşu Kia Corp.’un Seul’ün güneybatısındaki Gwangmyeong’daki fabrikasında pilot çalışmaya başladığını söyledi.

Otomobil üreticisi Hyundai Motor Group, ABD merkezli başlangıç ​​Boston Dynamics ile ilk işbirliğinde, fabrikasında güvenliği denetlemek için bir robot yerleştirmek için bir pilot proje başlattı. Otomotiv grubu, Boston Dynamic’in dört ayaklı robotu temel alan fabrika güvenlik hizmeti robotunun, yan kuruluşu Kia Corp’un Seul’ün güneybatısındaki Gwangmyeong’daki fabrikasında pilot çalışmaya başladığını söyledi. 

Otomotiv grubunun Haziran ayında Japon holding Softbank‘tan 880 milyon dolarlık satın alma işlemini tamamlamasının ardından iki şirket arasında başlatılan ilk proje olarak biliniyor.

Hyundai’nin Güvenliğini Yapay Zeka Ürünü Robot Sağlayacak

Hyundai Motor Group’un bir Youtube video klibinde robot köpek, hava karardıktan sonra boş Kia fabrikasında gezinmek için merdivenlerden yukarı ve aşağı iniyor ve ekipmanın sıcak mı yoksa kapıların mı açık olduğunu kontrol ediyor.

Yonhap haber ajansının bildirdiğine göre Hyundai Motor, robotun yapay zeka işlem birimi, tele operasyon teknolojileri ve diğer sansürlerin yardımıyla fabrikada otomatik olarak gezinebildiğini söyledi.

Hyundai Motor, robotun performansını optimize etmek ve çeşitli endüstriyel sitelerde uygulamak için pilot projeden veri toplayacağını söyledi.

Otomotiv grubu, endüstriyel robotlar geliştirmek ve akıllı fabrika ve akıllı mobilite çözümlerini desteklemek için Boston merkezli robot firmasıyla birlikte çalışıyor.