Inter, 100 Milyon Dolarlık Kripto Sponsorluk Anlaşması Yaptı

Inter, 100 Milyon Dolarlık Kripto Sponsorluk Anlaşması Yaptı

İtalya’nın son futbol şampiyonu Inter Milan, blockchain şirketi Zytara Labs ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. İşbirliği, kulübün mobil uygulamasının kullanıcılarına kripto ürünlerine erişim sağlamayı ve Inter’in dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için dijital koleksiyonlar oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.

Inter Formasında Artık Kripto Sponsoru Bulunuyor

FC Internazionale Milano ve Zytara Labs Perşembe günü yaptığı açıklamada, 85 milyon Euro’luk (100 milyon $) çok yıllı ürün ortaklığı anlaşmasının Digitalbits Vakfı’nın desteğiyle imzalandığını duyurdu. Bir basın açıklamasında, iş birliği Inter’in giderek daha fazla dijital, küresel ve farklı yaş gruplarını temsil eden bir kitleye açılma planını kolaylaştıracak.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Zytara Inter’in “resmi küresel dijital bankacılık ortağı” olurken, digitalbits (XDB) kulübün “resmi küresel kripto para birimi” olacak. Fintech firması, Inter mobil uygulamasını geliştirmek ve dijital bankacılık hizmetlerini entegre etmek için çalışarak kullanıcıların kripto tabanlı ürünlere erişmesini sağlayacak. Uygulama, Inter’in iç saha maç biletleri için ana satış noktası olacak.

İtalyan futbol devi, hem stadyumda hem de Milano’daki çevrimiçi ve fiziksel mağazaları aracılığıyla XDB jetonla kripto ödemeleri başlatmak istiyor. Ortaklar, dünyanın dört bir yanındaki sayısız Nerazzurri hayranı için dijital oyuncu kartları ve değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) oluşturmak için Digitalbits blok zincirinden yararlanmayı planladıklarını açıkladı. Inter Corporate CEO’su Alessandro Antonello şunları söyledi:

Dijital öncelikli deneyimler tüm spor kulüpleri için hayati önem taşırken, ortaklığımız daha yüksek hedeflere sahip. Zytara dijital bankacılık ve blok zinciri teknolojisinden yararlanarak, daha genç ve dijital bilgili kitlelere yönelik küresel erişimimizi artırabileceğiz.

Ortaklık şartlarına göre Digitalbits markası, Avrupa futbol takımının formasında kripto paraya ait sponsor bulunacak. Kripto para biriminin logosu, hem erkekler hem de kadınlar ilk takımlarının yanı sıra Primavera ve genç takımların tüm resmi ulusal ve uluslararası maçlarında tüm Inter formalarında görünecek. Zytara ve Digitalbits blok zincirinin kurucusu Al Burgio şunları kaydetti:

İşbirliğimiz Inter’i dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş ve ileri görüşlü kulüplerinden biri olarak konumlandıracak. Hüküm süren İtalyan şampiyonlarla ve böylesine zengin bir tarihe sahip bir kulüple ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Inter ve Zytara arasındaki ortaklığın lansmanı, bu ayın sonunda sunulacak olan sınırlı sayıda Nerazzurri ürünleriyle satışa sunulacak. Teklif, Inter hayranlarına XDB tokeni kullanarak kripto satın alma fırsatı sağlayacak.

Bu, İtalyan futbolu Lega Serie A’da bu türden ilk sponsorluk anlaşması değil. Ağustos ayının başlarında, Inter’in şehir rakibi AC Milan, Milan’ın formalarına kripto borsasının logosunu yerleştiren Bitmex ile uzun vadeli bir ortaklık anlaşması imzaladı. . Bitmex, kulübün “resmi kol ve kripto ticareti” ortağı oldu.