İnternet Computer (ICP) Bitcoin İle Entegre mi Oluyor?

İnternet Computer (ICP) Bitcoin İle Entegre mi Oluyor?

Önerilen entegrasyon, İnternet Computer blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin özel anahtarlara ihtiyaç duymadan Bitcoin tutmasını, göndermesini ve almasını sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

15 Eylül’de başlayan iki günlük bir oylama dönemi boyunca, İnternet Computer (ICP) token sahipleri, Bitcoin ( BTC ) blok zinciri ile önerilen entegrasyon için veya aleyhine oy verebilirler.

İnternet Computer (ICP) blok zinciri için teknoloji geliştiren Dfinity Foundation‘a göre, entegrasyon, hızlı kesinlik ve düşük işlem maliyeti ile Bitcoin işlemleriyle sonuçlanacak.

Hızlı ve Düşük Maliyetli BTC İşlemleri

Kar amacı gütmeyen kuruluş Twitter’da “DFINITY Vakfı ve İnternet Computer Birliği (ICA), daha geniş $ICP yardımcı programı token sahipleri topluluğu teklif üzerinde oy kullanma şansına sahip olana kadar erken oylamadan kaçınacak” dedi.

Teklif geçerse, İnternet Computer topluluğu, bir Zincir Anahtar şifreleme uygulaması aracılığıyla Bitcoin’e akıllı sözleşmeler ekleyecektir.

Bu, iki ağı doğrudan entegre edecek ve İnternet Computer akıllı sözleşmelerin Bitcoin tutmasını, göndermesini ve almasını sağlayacaktır.

Internet Computer ‘in Blockchain Üçlüsü

Uygulama, test ve dağıtım muhtemelen aylar alacaktır, ancak projenin mevcut yol haritasına göre, 2021’in 4. çeyreği için Bitcoin ile doğrudan entegrasyon planlanıyor.

Bitcoin‘den sonra Ethereum ( ETH ) ile doğrudan entegrasyon takip edecek.

Williams, “Genel olarak, tamamlayıcı işlevsellik sağladıkları için Bitcoin, Ethereum ve İnternet Computer oluşan bir blok zinciri üçlüsüne inanıyoruz. Tamamen açık fikirliyiz ve diğer entegrasyonlar için önerileri gözden geçireceğiz” dedi.