JPMorgan’dan Önemli Ethereum Tavsiyesi

JPMorgan’dan Önemli Ethereum Tavsiyesi

JPMorgan, kripto yatırımcılarının faiz oranları yükseldikçe bitcoin yerine ethereum tavsiyesi geldi. Çünkü blok zincirin merkezi olmayan finansmanı ve değiştirilemez tokenleri güçlendirmek gibi daha fazla kullanım alanına sahip olduğunu söyledi.

  1. JPMorgan analistleri, yükselen faiz oranları çağında kripto yatırımcılarının bitcoin yerine ethereum tutması gerektiğini söyledi.
  2. Ethereum, merkezi olmayan finansın kalbinde ve iki gelişen alan olan takas edilemeyen tokenler için pazarda yer alıyor.
  3. Bitcoin, faiz oranları ve tahvil getirileri arttıkça daha az ücret alması muhtemel olan dijital altına daha çok benziyor.
JPMorgan'dan Önemli Ethereum Tavsiyesi

Piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, yakın tarihli bir raporda, yükselen faiz oranlarının tıpkı geleneksel olarak altın için olduğu gibi Bitcoin için bir sorun oluşturabileceğini söyledi.

Bitcoin, piyasaları nakitle dolduran ve aşırı ısınmayla ilgili endişeleri teşvik eden ultra düşük faiz oranları ve büyük tahvil alımları dünyasında patladı. Birçoğu bitcoin’i “dijital altın” ve enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor.

Ancak dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, güçlü enflasyonu soğutmak amacıyla ekonomilere verdikleri desteği kesiyor. Bu, faiz oranlarının ve tahvil getirilerinin yükselmeye hazır olduğu anlamına geliyor.

İngiltere Merkez Bankası Perşembe günü, faiz oranlarının “önümüzdeki aylarda” artması gerektiğini söyledi. Çarşamba günü Federal Rezerv, aylık 120 milyar dolarlık tahvil alımlarını azalttı.

Yatırımcılara Ethereum Tavsiyesinin Sebebi “DeFi ve NFT”

Buna göre JPMorgan, yatırımcıların ethereum blok zincirinde çalışan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ether tutmasının daha iyi olabileceğini söyledi. Bunun nedeni, bitcoin’den çok daha fazla kullanıma sahip olması ve bu nedenle ilginin daha güçlü kalması gerekiyor.

Bankanın analistleri ayrıca, yatırımda çevresel kaygıların artan önemi nedeniyle Ethereum’un uzun vadede daha iyi bir bahis olabileceğini söyledi.

Yatırımcılara Ethereum Tavsiyesinin Sebebi "DeFi ve NFT"

Ethereum ağı, borç verme veya ticaret gibi geleneksel finansal görevleri yerine getirmek için kripto teknolojisini kullanan gelişen bir sektör olan merkezi olmayan finans dünyasının merkezinde yer alıyor. Aynı zamanda, kripto teknolojisi kullanılarak alınıp satılan ve güvence altına alınan, takas edilemeyen jetonların veya NFT’lerin, tahsil edilebilir öğelerin kalbinde yer alır.

Panigirtzoglou, “Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai normalleşmesi, bir dijital altın biçimi olarak bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor, aynı şekilde daha yüksek reel getirilerin geleneksel altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması gibi değerini DeFi’den oyun oynamaya, NFT’lere ve sabit paralara kadar uzanan uygulamalarından alan ethereum ile, daha yüksek gerçek getirilere bitcoin’den daha az duyarlı görünüyor.

Her iki kripto para da şu anda büyük miktarda elektrik kullanan bir doğrulama ve güvenlik sistemi kullanıyor.

Metaverse Nedir?

Metaverse kavramı, büyük ölçüde Facebook sayesinde çekiş kazanmaya başlıyor. Böyle bir sanal alan yaratmanın büyük ölçekli hedefi uğruna, BT devi adını bile değiştirdi. Ama meta veri deposu gerçekte nedir ve gerçekte nasıl görünecek?Zuckerberg'in konferansta söylediği gibi Meta, Latince'de kelimenin tam anlamıyla "dışarıda" anlamına geliyor. "Metaverse" terimi, Amerikalı bilim kurgu yazarı Neil Stevenson tarafından 1992 tarihli Avalanche

İlgili İçerik

Analistler, “Yatırımcıların [çevresel, sosyal ve yönetişim yatırımlarına] daha fazla odaklanması, dikkatleri enerji yoğun bitcoin blok zincirinden ethereum blok zincirine kaydırdı” dedi.

Bununla birlikte, JPMorgan, çoğu kurumsal yatırımcı için çok değişken oldukları için her iki kripto para biriminin de şu anda aşırı değerli göründüğünü söyledi.

Ethereum Cuma günü 4.498 dolardan işlem gördü ve bu hafta başlarında 4.600 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin, Ekim ayındaki rekor 66.000 dolardan 61.501 dolardan işlem görüyordu.