Connect with us

Kripto Para

JPMorgan’dan Önemli Ethereum Tavsiyesi

Yazar

tarih

JPMorgan, kripto yatırımcılarının faiz oranları yükseldikçe bitcoin yerine ethereum tavsiyesi geldi. Çünkü blok zincirin merkezi olmayan finansmanı ve değiştirilemez tokenleri güçlendirmek gibi daha fazla kullanım alanına sahip olduğunu söyledi.

  1. JPMorgan analistleri, yükselen faiz oranları çağında kripto yatırımcılarının bitcoin yerine ethereum tutması gerektiğini söyledi.
  2. Ethereum, merkezi olmayan finansın kalbinde ve iki gelişen alan olan takas edilemeyen tokenler için pazarda yer alıyor.
  3. Bitcoin, faiz oranları ve tahvil getirileri arttıkça daha az ücret alması muhtemel olan dijital altına daha çok benziyor.
JPMorgan'dan Önemli Ethereum Tavsiyesi

Piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, yakın tarihli bir raporda, yükselen faiz oranlarının tıpkı geleneksel olarak altın için olduğu gibi Bitcoin için bir sorun oluşturabileceğini söyledi.

Bitcoin, piyasaları nakitle dolduran ve aşırı ısınmayla ilgili endişeleri teşvik eden ultra düşük faiz oranları ve büyük tahvil alımları dünyasında patladı. Birçoğu bitcoin’i “dijital altın” ve enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor.

Ancak dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, güçlü enflasyonu soğutmak amacıyla ekonomilere verdikleri desteği kesiyor. Bu, faiz oranlarının ve tahvil getirilerinin yükselmeye hazır olduğu anlamına geliyor.

İngiltere Merkez Bankası Perşembe günü, faiz oranlarının “önümüzdeki aylarda” artması gerektiğini söyledi. Çarşamba günü Federal Rezerv, aylık 120 milyar dolarlık tahvil alımlarını azalttı.

Yatırımcılara Ethereum Tavsiyesinin Sebebi “DeFi ve NFT”

Buna göre JPMorgan, yatırımcıların ethereum blok zincirinde çalışan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ether tutmasının daha iyi olabileceğini söyledi. Bunun nedeni, bitcoin’den çok daha fazla kullanıma sahip olması ve bu nedenle ilginin daha güçlü kalması gerekiyor.

Bankanın analistleri ayrıca, yatırımda çevresel kaygıların artan önemi nedeniyle Ethereum’un uzun vadede daha iyi bir bahis olabileceğini söyledi.

Yatırımcılara Ethereum Tavsiyesinin Sebebi "DeFi ve NFT"

Ethereum ağı, borç verme veya ticaret gibi geleneksel finansal görevleri yerine getirmek için kripto teknolojisini kullanan gelişen bir sektör olan merkezi olmayan finans dünyasının merkezinde yer alıyor. Aynı zamanda, kripto teknolojisi kullanılarak alınıp satılan ve güvence altına alınan, takas edilemeyen jetonların veya NFT’lerin, tahsil edilebilir öğelerin kalbinde yer alır.

Panigirtzoglou, “Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai normalleşmesi, bir dijital altın biçimi olarak bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor, aynı şekilde daha yüksek reel getirilerin geleneksel altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması gibi değerini DeFi’den oyun oynamaya, NFT’lere ve sabit paralara kadar uzanan uygulamalarından alan ethereum ile, daha yüksek gerçek getirilere bitcoin’den daha az duyarlı görünüyor.

Her iki kripto para da şu anda büyük miktarda elektrik kullanan bir doğrulama ve güvenlik sistemi kullanıyor.

[ilgiliMakale icerik_id=”3276″]

Analistler, “Yatırımcıların [çevresel, sosyal ve yönetişim yatırımlarına] daha fazla odaklanması, dikkatleri enerji yoğun bitcoin blok zincirinden ethereum blok zincirine kaydırdı” dedi.

Bununla birlikte, JPMorgan, çoğu kurumsal yatırımcı için çok değişken oldukları için her iki kripto para biriminin de şu anda aşırı değerli göründüğünü söyledi.

Ethereum Cuma günü 4.498 dolardan işlem gördü ve bu hafta başlarında 4.600 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin, Ekim ayındaki rekor 66.000 dolardan 61.501 dolardan işlem görüyordu.

Continue Reading
1 Yorum

1 Yorum

  1. sofi

    02/04/2022 at 00:55

    Merhaba, sitemi ziyaret ettiğinizi hissettim, bu yüzden isteğinizi iade etmeye geldim?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Warren Buffett’in Bitcoin’i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Yazar

tarih

Warren Buffett'in Bitcoin'i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve “piyasadaki tüm Bitcoin’ler için 25 dolar vermem” söylemi Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Warren Buffet’ın şu anki birincil kripto para birimiyle alay etmesi bu direnç aşamasını daha da zorlaştırdığı için Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Bugün itibariyle bitcoin bir kez daha %1.4 düştü ve hafta içinde %5’in üzerinde bir düşüş gördü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde götürdü ve son 24 saat içinde 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri %1 düştü.

CNBC’ye göre Buffett, Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, Önümüzdeki yıl mı yoksa 5 ya da 10 yıl içinde yükselir mi, düşer mi bilmiyorum. Ancak oldukça olumlu olduğum tek faktör, bir şey üretmemesi” demişti.

Continue Reading

Kripto Para

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Yazar

tarih

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto piyasası her geçen gün gelişmeler kaydederken sizler için piyasaya giriş yapan 5 en yeni kripto para birimlerini listeledik. 30.04.2022 tarihi itibariyle Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en büyük ve en yeni kripto para birimleri;

Yeni Kripto Para Birimleri

COINFiyatPiyasa DeğeriBlockchainPiyasaya Giriş
LUNU logo Lanuna (LUNU)₺8,61₺861,170,510,032 BNB1 Gün Önce
SMTF logo SmartFi (SMTF)₺35.69₺35,692,527,458 BNB2 Gün Önce
BITSU Bitsubishi (BITSU)₺101.09₺33,696,854,017 BNB1 Gün Önce
APEX ApeX Protocol (APEX)₺3.51₺3,511,324,799 ETH2 Gün Önce
MU logo Miracle Universe (MU)₺0.4941₺1,660,122,888 BNB1 Gün Önce

1- Lanuna (LUNU)

Lanuna (LUNU), 2022 yılında piyasaya sürülen ve BNB Akıllı Zincir (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

LUNU, kripto para birimlerinin perakende sektöründe kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Lunu, finansal kurumlara, devlete ve medya platformlarına (Facebook), Lunu sisteminde ödeme para birimi olarak kullanılan sabit paraları verme fırsatı sunar. Temel blockchain teknolojisinin sağladığı finansal işlemlerin hızı ve izlenebilirliğinin yanı sıra Lunu, bankaların likiditelerini artırmaları için de bir fırsat sunuyor.

Website: https://lanuna.finance/

White Paper: https://docs.lanuna.finance/

Twitter Adresi: https://twitter.com/LanunaFinance

Sohbet Odası: https://t.me/lanuna_chat

Kaynak Kodu: https://github.com/LanunaFinance-BSC/Lanuna_Finance

2- SmartFi (SMTF)

SmartFi (SMTF), BNB Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. 2022 yılında piyasaya sürülmüştür.

SmartFi, kullanıcıların kripto para alım-satım işlemi yapmasını, borç almasını ve borç vermesine olanak sağlayan bir platformdur.

Website: https://smartfi.com/

Twitter Adresi: https://twitter.com/smartfiportal

Sohbet Odası: https://discord.com/invite/z3Mvzdubah

Kaynak Kodu: https://github.com/pbcllc

3- Bitsubishi (BITSU)

Bitsubishi (BITSU), BNB Blockchain (BEP20) ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Bitsubishi’s, hükümet veya finans kurumu gibi herhangi bir merkezi otoriteye dayanmayan tamamen merkezi olmayan eşler arası bir elektronik sistemdir.

Bitsubishi, merkezi olmayan finansmanı tamamen güvenli hale getirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlere ve kuruluşlara en güvenli ödeme sistemini sağlamayı hedefleyerek, blockchain teknolojisini kullanarak dijital işlemleri kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve değerli varlıklarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi: https://bitsubishi.net/

White Paper: https://bitsubishi.net/bitsubishi_Whitepaper.pdf

Twitter Adresi: https://twitter.com/Bitsubishi

Sohbet odası: https://t.me/Bitsubishi

Kaynak kodu: https://github.com/Bitsubishi/Informational

4- ApeX Protocol (APEX)

ApeX Protocol (APEX), Ethereum ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Apex Protocol, kullanıcıların kripto para alım-satım, takas, staking ve NFT satın alma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan kripto para borsasıdır.

White Paper: https://docs.apex.exchange/apex/apex-protocol

Twitter Adresi: https://twitter.com/OfficialApeXdex

Sohbet Odası: https://t.me/ApeXdex

Kaynak Kodu: https://github.com/ApeX-Protocol/core

5- Miracle Universe (MU)

Miracle Universe (MU), 2022 yılında piyasa sürülen ve BNB (BEP20) Blockchain ağında faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

Miracle Universe, oyun endüstrisini Web3 altyapısına entegre etmeye odaklanmış bir platformdur. Teknoloji, finans ve oyun geliştiricilerinin Web3’e geçişini daha ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Miracle Universe (MU), web sitesi üzerinden yayınladığı kampanyasında NFT dağıtıyor. Belirtilen görevleri yerine getirerek sizde bir NFT sahibi olabilirsiniz.

Website: https://www.miracles.games

White Paper: https://docsend.com/view/9z6d37cnzwtg8vnv/d/8u7gy4hwt8cnv24v

Twitter Adresi: https://twitter.com/0xMiracleGame

Sohbet Odası: https://discord.gg/EnsvSAVZCv

Continue Reading

Kripto Para

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Yazar

tarih

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Bulut tabanlı mesajlaşma programı Telegram kripto paralar ile ilgili yeni bir özellik tanıttı.

Telegram konuya ilişkin twitter üzerinden açıklama yaptı;

Artık #Toncoin’i doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin gönderebileceksiniz. Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.

Projeye göre, Telegram’daki 800.000’den fazla hesap, yeni eklenen özelliği zaten kullanıyor.

TON kripto projesi başlangıçta Telegram tarafından oluşturuldu, ancak daha sonra Telegram’ın kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden bir SEC davasının ardından bağımsız bir açık kaynaklı topluluk projesine geçti.

Haziran 2020’de Telegram, SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcılara 1.224 milyar dolar değerinde token iade etti.

Bu haftanın başlarında TON Vakfı, ekosistemini ilerletmek için 10 gün içinde 1 milyar dolarlık bağış topladığını söyledi.

Continue Reading

Popüler