Kraken Ethereum Geliştiricilerine 250.000 Dolar Bağışladı

Kraken Ethereum Geliştiricilerine 250.000 Dolar Bağışladı

2011 yılında kurulan kripto para borsası Kraken, Ethereum blockchain geliştirme çabalarına 250.000 dolar bağışladığını duyurdu. Şirket, “işbirlikçi çabalar ve desteğin” uzun vadede Ethereum’u desteklemeye yardımcı olabileceğine inandığını söyledi.

Kraken CEO’su ve kurucu ortağı Powell, “Yeni nesil kripto para birimini inşa eden açık kaynaklı yenilikçilere geri vermenin bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz” dedi. Bu nedenle, geliştiricilerin giderek daha çeşitli paydaşlardan fon almasını sağlamak için Ethereum Vakfı ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Geliştirici Ekiplere Dağıtılacak Fonlar Ethereum Ağının %80’ine Güç Sağlıyor

Kraken’in duyurusu, fonların Ethereum ağını destekleyen geliştirici ekiplere ve müşterilere verileceğini belirtiyor. Bu, Besu, Erigon, Geth, Nethermind ve Nimbus’yu kapsıyor; Kraken, bu platformların “dağıtılmış Ethereum ağının yüzde 80’inden fazlasını güçlendirdiğini” belirtiyor.

Ethereum Vakfı direktörü Aya Miyaguchi, desteğin etkili olacağına inandığını belirterek şu sözleri ekledi; “İşbirlikçi çabaların ve desteğin uzun vadede Ethereum’a fayda sağlamanın en sürdürülebilir yolu olduğuna inanıyoruz. Çeşitli Ethereum istemcilerini koruyan ekipleri ve yazılım geliştiricilerini desteklemeye yönelik bu ortak çaba, yalnızca etkili olmakla kalmıyor, aynı zamanda harika bir örnek teşkil ediyor.” dedi.

Kraken ayrıca firmanın bugüne kadar Btcpay Server, Gitcoin, Wyoming Üniversitesi ve Brink’e bağışta bulunduğunu da haberlerin arasında.

Kraken’in duyurusu, “çabaların hepsi küresel borsamızda işlem gören kripto para birimleri ile ilgili eğitim ve gelişimi teşvik etmek için tasarlandı” şeklinde sona eriyor.