Kripto Para Birimi Solana’dan Yeni ATH

Kripto Para Birimi Solana’dan Yeni ATH

Kripto para birimi Solana için son birkaç hafta durdurulamaz bir yolculuk oldu. Genel kripto piyasasının baskı altında olmasına rağmen Solana, 210 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Solana bugün itibariyle yaklaşık yüzde 29 değer kazanarak 210 doların üzerine kendini attı. Haberin yazılma saati itibariyle Solana 212,50 dolar bandında seyrediyor.

Artan oynaklık ve büyük fiyat çöküşünden sonra, Bitcoin 46.000 dolar civarında stabilize oldu. Çoğu altcoin, etkileyici çift haneli fiyat artışlarıyla birlikte erken toparlanma belirtileri gösteriyor.

Yüksek DeFi Aktivitesi ve Staking Değeri

Kripto para birimi Solana’daki (SOL) son fiyat artışı, DeFi etkinliğinin ortasında başladı. Geçtiğimiz hafta 1 Eylül itibariyle veri sisteminde kayıtlı kilitli varlık toplamı 3.53 milyar dolar iken bugün, Defilama verilerine göre Solana toplam kilitli varlık değeri 7.5 milyar doları geçti.

Solana blok zincirindeki bahis değeri de artıyor. Staking Rewards verilerine göre, Solana blok zincirinde stake edilen toplam değer 80 milyar dolara yaklaştı. Solana şu anda %75,4 olan staking oranı ile 1 numarada yer alıyor.

Solana’da göz kamaştıran bir ralli oldu ve yatırımcılar mutlu. Salı günü düşen piyasa verilerinden sonra Solana çok hızlı toparlandı ve yatırımcıların favorisi olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Milyarder Evan Luthra Solana Tabanlı Projeye Yatırım Yapıyor

Hindistanlı ünlü yatırımcı Evan Luthra’nın kripto piyasalarına yatırım yapma konusunda günlük ipuçlarını paylaştığı Instagram adresinde 2 Milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Ambcrypto’da yer alan habere göre ünlü yatırımcı Evan Luthra Solana tabanlı bir DeFi projesi olan Soldex.ai platformuna yatırım yaptı.

Soldex.ai, kripto para birimi Solana üzerine kurulu ilk temel merkezi olmayan borsalardan (DEX) biridir. Soldex.ai , kullanıcıların sağladığı likidite ile kullanıcıların eşler arası işlemleri güvenli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar.