Kripto Para Borsası FTX, F1 Takımı Mercedes-AMG Petronas İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Kripto Para Borsası FTX, F1 Takımı Mercedes-AMG Petronas İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Kripto para borsası FTX Perşembe günü yaptığı açıklamada, Formula 1 (F1) yarış takımı Mercedes-AMG Petronas ile uzun vadeli bir sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşmanın uzunluğu açıklanmadı, ancak FTX, FTX logosunun hem otomobillerde hem de sürücülerde belirgin bir şekilde yer almasıyla birden fazla yarış sezonunu kapsayacağını söyledi. Borsa, FTX markasının bir kısmının 26 Eylül’de yapılacak olan Rusya Grand Prix’sinde açıklanacağını söyledi.

Kripto Para Borsası FTX Logosu Mercedes-Benz Kamyonlarında

FTX logosu Mercedes-Benz kamyonlarında, garajda ve ağırlama ve iletişim tesislerinde de yer alacak. FTX ayrıca, markasının F1’in küresel hayran kitlesine erişimini daha da genişletmek için pilotlar Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas da dahil olmak üzere F1 ekibinin üyelerine erişebileceğini söyledi. FTX ve Mercedes F1, FTX Pay entegrasyonu, NFT tahsilatı ve kurumsal sosyal sorumluluk girişimleri gibi girişimlerde de işbirliği yapmayı planlıyor.

FTX, son aylarda bu tür birçok sponsorluk anlaşması imzalamış olsa da, borsa ilk kez bir F1 takımıyla ortaklık kuruyor. Haziran ayında Crypto.com, Formula 1 ile 100 milyon dolardan fazla olduğu bildirilen beş yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu yılın başlarında Crypto.com, F1 takımı Aston Martin Cognizant ile de ortaklık kurmuştu.

FTX, Miami Heat basketbol takımı (135 milyon dolar) ve TSM (210 milyon dolar) dahil olmak üzere çeşitli spor organizasyonlarıyla bu tür anlaşmalara 300 milyon doların üzerinde harcama yaptı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried kısa süre önce The Block’a kripto borsasının bu tür anlaşmalarla kripto olmayan yerlileri platformuna çekmek istediğini söyledi.