Kripto Para Madenciliğinde Yenilenebilir Enerji Dönemi

Kripto Para Madenciliğinde Yenilenebilir Enerji Dönemi
  1. Avrupa Komisyonu, “iklim dostu kripto varlıklar” için standartlar belirlemek için çalışacak.
  2. Avrupa’daki çoğu madencilik şirketinin halihazırda yalnızca yenilenebilir enerji ile madenciliğe odaklandığı söyleniyor.
  3. Kripto para madenciliğinde, makineler oldukça kolay hareket ettirilebildiği için çok daha hızlı adapte olabiliyor.”

Avrupa Birliği (AB) kurumları, çok tartışılan Kripto Varlıklarda Piyasalar önerisi üzerindeki çalışmalarını iletmesi, Bitcoin (BTC) madenciliğinde daha fazla yenilenebilir enerji kullanımının önünü açabilir.

Uluslararası danışmanlık şirketi XReg Consulting tarafından yapılan bir analiz , geçen Haziran itibariyle Avrupalı ​​milletvekillerinin teklife liberalden temkinli veya gericiye kadar çeşitli duruşları yansıtan 1.160 kadar değişiklik sunduğunu gösteriyor. 

Değişikliklerden bazıları şunları önermektedir: MiCA’nın kapsamını kripto varlıkların ihraç ve arzına kadar genişletmek, takas edilemeyen tokenleri (NFT) hariç tutmak ve diğerlerinin yanı sıra kriptolar için teknik standartlar ve kriterler getirmek.

Sosyalist ve Yeşil MEP’ler, çevresel açıdan sürdürülebilir ve sürdürülemez mekanizmalar arasında ayrım yapılmasına izin vererek, uzlaşma mekanizmalarının çevresel etkisinin de düzenleme kapsamında olmasını talep etmişlerdir.

“Yakın zamanda yenilenen sürdürülebilir finans stratejimizde bu taahhüdümüzü yineledik ve iklim dostu kripto varlıklar için standartlar belirlemek için çalışacağız. Bu, finansal piyasalarda çok güçlü bir araç olduğunu kanıtladı”

Bu, gelecekte kripto varlıkların AB’nin 27 üye ülkesinde Avrupa yeşil tahvil standardı programı kapsamında olabileceğini gösteriyor.

Kripto Para Madenciliği Hızlı Uyum Sağlar

Bu arada, AB karar vericileri arasında devam eden tartışmalarda teklif şekillenirken, endüstri temsilcileri yeni gereksinimlerin kripto madenciliğini ve ticaretini nasıl etkileyebileceği konusunda temkinli olmaya devam ediyor.

BlocksBridge Consulting kurucusu Nishant Sharma, yenilenebilir enerjinin kripto para madenciliği dahil tüm sektörlerde daha sürdürülebilir iş uygulamalarına teşvik etmek için doğal bir çözüm önerisi olduğunu söyledi. Bu nedenle, Rusya’da yerleşik olanlar da dahil olmak üzere Avrupa’daki çoğu madencilik şirketi, yalnızca yenilenebilir enerjiyle madenciliğe odaklanmış durumda.