Microsoft Kripto Token Oluşturma Hizmeti için Patent Aldı

Microsoft Kripto Token Oluşturma Hizmeti için Patent Aldı

Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft, blockchain ve kripto para alanında yeni bir iş kolu geliştirmeye hazırlanıyor. Teknoloji devi Microsoft, kullanıcıların token oluşturmalarını sağlayacak olan bir yazılım için ABD Patent ve Marka Ofisi’nden patent aldı.

Yapılan araştırmalara göre, farklı blok zincirlerinde standardizasyon olmaması nedeniyle token oluşturmak ve yönetmek bu aşamada zor ve zahmetli olduğu belirtiliyor.

Microsoft’un patenti, kullanıcıların farklı ağlarda tokenler oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Bir kullanıcıdan bir talep alındığında sistem, çeşitli niteliklere ve kontrol işlevlerine göre örnek şablonlar sunacak ve Bunlar, örneğin dijital veya fiziksel bir varlığı temsil eden gerekli token türüne bağlı olacak. Ayrıca kullanıcı istenen şablonu seçtikten sonra sistem yönetilmek istenilen tokeni istenilen ağda oluşturacak.

Microsoft’un geliştirmiş olduğu sistem ayrıca tokenleri yönetmek için ortak bir arabirim sağlayarak geliştiricilerin birbirleri ile etkileşim kurmak için tokenlere özel kod yazmalarını destekleyecek.

Kaynak: fxstreet