MicroStrategy Yöneticileri Kripto Varlıklarını Sattı

MicroStrategy Yöneticileri Kripto Varlıklarını Sattı

Bilançolarında Bitcoin (BTC) tutan halka açık şirketlerin trendini başlatan Fortune 500 şirketi MicroStrategy, geçtiğimiz günlerde SEC’e aylık raporunu sundu. En son dosyalama, şirketteki bazı üst düzey yöneticilerin hisselerini boşalttığını ortaya çıkardığı için kripto topluluğunu telaşlandırdı.

MicroStrategy, Ağustos 2020’nin sonuna doğru Bitcoin satın almaya başladı ve o zamandan beri toplam 2 milyar doların üzerinde yatırımla birden fazla satın alma gerçekleştirdi. Firma şu anda bilançolarında değeri yaklaşık 1,5 kat artan 100.000’den fazla BTC’ye sahip.

Aylık dosyalama, şirketlerin menkul kıymetlerinin intifa hakkı sahipliklerindeki değişiklikleri ortaya çıkardı; CFO Le Phong ve CFO Timothy Lang’in geçen ay her biri yaklaşık 7 milyon dolar değerinde hisse senedi sattığını vurguladı. CFO ve CTO’nun yanı sıra, şirketteki diğer yöneticilerin de hisselerini tasfiye ettiği bildirildi, çünkü üst düzey 8 yöneticinin toplam kârının 125 milyon dolar civarında olduğuna inanılıyor.

MicroStrategy yöneticilerinin kripto varlıklarını satması, şirketin Bitcoin satın alma çılgınlığını durdurma niyeti göstermediği bir zamanda geldi ve birçoğu bunun, yöneticilerin mevcut kar elde etmesinin arkasında potansiyel bir neden olabileceğine inanıyor. CEO Michale Saylor, Bitcoin üzerinde yükseliş duruşunu sürdürmeye devam ederken , yöneticiler fiyat oynaklığı nedeniyle kâr elde ediyor gibi görünüyor.

MicroStrategy Yöneticileri Kâr mı Alıyor yoksa Memnuniyetsizliği mi Artıyor?

Birçok yatırımcı MicroStrategy yöneticilerin, CEO Michale Saylor gibi her şeyi riske atmaya istekli olmayabileceğine inanıyor. MicroStrategy, BTC varlıklarının başa baş noktasına yakın olduğu Mayıs satışları sırasında çok baskı altındaydı, ancak Saylor, satış planları olmadığını sürdürdü. Dışarıdan pek çok kişi, hisse senedi fiyatının artacağına inanırlarsa kimse satmadığı için hisse senedi satış seçeneğinin şirkette artan bir hoşnutsuzluğu yansıtabileceğine inanıyor.