Milyarder Yatırımcıdan Kripto Para Yorumu

Milyarder Yatırımcıdan Kripto Para Yorumu

Amerikalı milyarder iş adamı Mark Cuban twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşımda; “Kriptoyu Para Birimi Olarak Düşünmeyin” dedi.

NBA analisti Bill Ingram geçtiğimiz günlerde eski ABD başkanı Donald Trump’un kripto paraların güvenilmez olduğu yorumuna istinaden twitter üzerinden açıklama yaparak “Hiçbir konuda eski başkanla aynı fikirde değilim, ancak uzun zamandır merak ediyorum, sadece bir grup insan öyleymiş gibi davranmaya karar verdiği için sahte bir değeri olan başka bir para birimine gerçekten ihtiyacımız olup olmadığını merak ediyorum. ABD doları zaten hayatımızdaki bu rolü dolduruyor.” demişti.

Milyarder yatırımcı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban ise Bill Ingram’ın yorumuna karşılık olarak kripto paraların gerçek bir para birimi olarak düşünülmemesi yorumunu dile getirdi.

“Bunları, bireyler ve işletmeler için benzersiz faydalara sahip olabilecek uygulamaların geliştirilmesine olanak tanıyan özelliklere sahip merkezi olmayan, güvenli, ağ bağlantılı platformlar olarak düşünün.”