Piyasa Stratejisti: “Bitcoin ve Altın İçin Yeni Zirveler Görünüyor”

Piyasa Stratejisti: “Bitcoin ve Altın İçin Yeni Zirveler Görünüyor”

Yatırım danışmanlığı şirketi TheTechnicalTraders.com’un baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, Bitcoin ve altının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce daha fazla fiyat konsolidasyonu geçireceğini öne sürdü. 

Kitco News‘e konuşan Vermeulen, altının çok güçlü bir yükseliş modeli sunduğunu belirtirken, değerli metalin güçlü bir baz aradığına açıklık getirdi. 

2.600 dolara doğru çalıştığı için altının iyi bir 2022 yılı olacağını tahmin ediyor. Vermeulen, değerli metalin yatırıma uygun olduğunu ancak şu anda iyi bir ticaret aracı olmadığını belirtiyor. 

“Bu yıl yeni zirvelere çıkacağını düşünmüyorum, ancak altının bir taban oluşturmaya çalıştığını düşünüyorum. Vermeulen, “Sanırım burada yıl sonuna kadar 1.700$ ve 2.000$’dan önce bir aralıkta kalmaya çalışacak ve bir sonraki altın için çok büyük bir yıl olabilir” dedi.

bitcoin ve altın

‘Bitcoin’in bir sonraki zirveden önce çok zamana ihtiyacı var’

Bitcoin’de stratejist, kripto para biriminin yeni bir zirveye ulaşmadan önce önümüzdeki aylarda bir dizi ralli ve konsolidasyondan geçeceğini belirtti. Vermeulen, varlığın çok zamana ihtiyacı olduğunu ve yeni bir rekor fiyata ulaşmasının en az bir yıl sürebileceğini belirtiyor.

Vermeulen, Bitcoin’in son haftalarda yüksek oynaklık yaşamasıyla birlikte, varlığın şu anda bir sonraki zirve için sürücü görevi gören devasa bir aralıkta sıkışıp kaldığını söyledi. Varlığın uzun bir süre boyunca bir dizi yatay ticaret altında olabileceğini ve potansiyel olarak birkaç ay sürebileceğini belirtti. 

Basın zamanında, Bitcoin, Çin’den artan bir düzenleyici baskının ortasında geçen haftaki değer düşüşünden sonra 41.900 dolardan işlem görüyordu. Belirsizliğin ortasında Vermeulen, 21.000 ila 16.000 $ arasında bir düşüş öngördü. 

Ayrıca, Bitcoin’in yakında başka bir önemli sıçrama kaydetmesi gerektiğini de kabul etti. Ayrıca Vermeulen, varlığın 2017’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’dan gelen fiyat trendini taklit edeceğini belirtti. Stratejist, bir sonraki rekor fiyat hedefini 90.000$ olarak belirledi.