Piyasaya Her Gün 10 Yeni Kripto Para Sürülüyor

Piyasaya Her Gün 10 Yeni Kripto Para Sürülüyor

Yeni verilere göre, kripto endüstrisine büyük kurumsal ve kurumsal ilgi döneminde, son 12 ayda yaklaşık 5.000 yeni token ortaya çıktı ve günde ortalama 10 yeni kripto para çıkıyor.

2021 Kripto Para Birimi Patlaması

CoinMarketCap’in ana sayfasında görülebileceği gibi, mevcut kripto para birimlerinin sayısı son zamanlarda 12.000’i aştı. Bu, site tarafından geçen yılın Eylül ayında kaydedilen yaklaşık 7.100 tokenin oldukça üzerinde, yani yalnızca son 12 ayda en az 4.900 yeni dijital varlık yaratıldı.

Bu, Bitcoin’in başlangıcından bu yana mutlak kripto para birimi sayısındaki en büyük yıllık artışı temsil ediyor. Bu süre zarfında, dijital varlık endüstrisi toplam 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı.

Kripto yaratmaya olan ilgi, büyük ölçüde Bitcoin’in geçen yılki fiyat artışlarından ve ayrıca alandaki kurumsal katılımın artmasından kaynaklanıyor.

hergün 10 yeni kripto para

Elon Musk ve Jack Dorsey gibi ünlü isimler sektöre ve sunduğu olanaklara destek gösterdikçe, hem yaratıcı hem de finansal ilgi alana çekilmeye devam ediyor. Bu, piyasaları daha da güçlendiriyor ve geliştiricilere potansiyel kazançları ve talebi kaçırmamak için kendi kripto para birimleri üzerinde çalışmaları için ilham veriyor.

Ayrıca, dijital varlıklar, özellikle koronavirüs pandemisinin yarattığı ekonomik kriz sırasında, enflasyona karşı korunma için bir varlık sınıfı olarak yüksek ilgi gördü. Eylül 2020, borsaların düştüğünü görürken, kripto para birimleri çoğunlukla değerlerini korudu. Bu, daha da fazla içerik oluşturucuya, gelişmekte olan varlık sınıfına yatırım yapmaya ve gelişmeye başlama konusunda ilham vermiş olabilir.

Bu Kripto İçin İyi Bir Şey mi?

Artan ilgi ve teknolojik gelişme, kripto endüstrisinin büyümesi için çok önemli olduğundan, sürekli artan sayıda madeni para ters etki yapabilir ve hatta tehlikeli olabilir.

Örneğin, SEC başkanı Gary Gensler, var olan çok sayıda token nedeniyle alan konusunda yalnızca daha şüpheci. Binlerce farklı para birimine yer olmadığını kabul ederek, bazıları kaçınılmaz olarak çökmeden önce yatırımcıları korumak için sektörü daha fazla düzenlemeyi planlıyor.

Gerçekten de, bu tokenlerin çoğu, doğrudan dolandırıcılık değilse bile tehlikeli yatırımlar gibi görünüyor. Avustralyalılar arasında yalnızca 2021’in ilk yarısında kripto dolandırıcılığı nedeniyle 25 milyon doların üzerinde kayıp yaşandı.