Polygon Sisteminde Açık Bulana 2 Milyon Dolar Ödül

Polygon Sisteminde Açık Bulana 2 Milyon Dolar Ödül

Polygon, akıllı sözleşmeyi ve dApp güvenliğini artırmak için Immunefi’de 2 milyon dolarlık hata ödülü uygulaması başlattı.

Polygon Sisteminde Açık Tespit Eden Kişiler 2 Milyon Dolarlık Ödül Havuzundan Paylarını Alacak

Milyonlarca dolarlık hata ödülü, projelerin korunmasını ve kullanıcı fonlarının güvende kalmasını sağlamak için saldırıları ve açıkları önlemeye hizmet ediyor.

Polygon Sisteminde Açık

Bir Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon, bugün zaten denetlenmiş ağındaki olası güvenlik kusurlarını ortadan kaldırmak için 2.000.000 dolarlık bir hata ödül programının başlatıldığını duyurdu. Ödül programı artık DeFi odaklı hata ödül platformu Immunefi’de yayınlandı.

Ödül programı, güvenlik araştırmacılarına, Polygon’un akıllı sözleşmelerindeki ve merkezi olmayan uygulamalarındaki (Dapps) potansiyel güvenlik açıklarını ortaya çıkarmaya ve bildirmeye açık bir davettir. Polygon’da geliştirilen projelerin ve kullanıcılarının korunmasını ve fonların bozulmadan kalmasını sağlar. Katılan Whitehat bilgisayar korsanları, keşfettikleri güvenlik açığının ciddiyetine göre çalışmaları için ödüllendirilecekler.

Akıllı sözleşme ve blok zinciri hata raporları için ödüller, düşük seviyeli tehditler için 1.000 ABD Doları ile kritik tehditler için 2.000.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Bu arada Dapp güvenlik açıklarıyla ilgili raporlar, 2.500 ila 15.000 ABD Doları arasında ödüller verecek. Ödemeler, Polygon ekibi tarafından ETH, MATIC veya bir Stablecoin‘de yapılacaktır.

Immunefi’nin Kurucusu ve CEO’su Mitchell Amador, “Hata ödül programları, sözleşmelerinde kilitli olan kripto protokollerini ve kullanıcı fonlarını korumak için güvenlik yığınının önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Polygon’un protokolünün güvenliğini sağlamak için bizi diğer platformlar arasından seçmesinden gurur duyuyoruz ve işbirliğimizi dört gözle bekliyoruz.” dedi.