Connect with us

Kripto Para

Popüler Kripto Analisti Az Bilinen Bir Altcoini Duyurdu ve Yatırımcıları Uyardı!

Popüler Kripto Analisti Az Bilinen Bir Altcoini Duyurdu ve Yatırımcıları Uyardı!

Yazar

tarih

Ünlü analist büyük bir altcoin boğası bekliyor. Beklediğini bulacak mı bilmiyoruz ancak ilgi çekici ve az bilinen bir projenin duyulmasını sağladı.

Chico Crypto kanalında analizler yapan Tyler Swope bugün bazı önemli açıklamalarda bulundu. Genel piyasaları değerlendiren ve az bilinen bir altcoini takipçilerine duyuran Swope son düşüşlere rağmen yükselişin devam edeceğine inanıyor. Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.900 dolara kadar yeniden geriledi. Elbette bu geri çekilmede FED tutanaklarının da payı bulunuyor.

Altcoinler İçin Boğa Sinyali

Son birkaç gündür birçok altcoin Bitcoin’e göre daha iyi bir performans sergiliyor. Elbette buna Solana (SOL) öncülük ediyor. Piyasaların toplam değerinin yeniden 2 Trilyon dolara ulaşması ve Bitcoin hakimiyetinin %44 ile sınırlı kalması altcoinlere para girişini gösteriyor.

Swope çok ani dalgalanmaların olmaması halinde kripto para piyasalarında yılın ikinci boğasını bekliyor. Bu boğa sezonunun özellikle altcoinlere yaracağını savunan Swope şişen fiyatları umursamıyor. Birkaç hafta geriye gidersek altcoinlerin genelinin en az %40 daha ucuz olduğunu görüyoruz. Yani bu ara yükseliş dönemi bir boğaya dönüşemez ve Bitcoin (BTC) yeniden 29.000 desteklerine başlarsa “içeride” olan yatırımcılar ciddi kayıplar yaşayacak.

Bu yüzden temkinli olmakta fayda var.

Ünlü Analistin Az Bilinen Favori Altcoini

Swope, mevcut yükseliş trendinin devam etmesi halinde Alchemist‘in (MIST) ciddi fiyatlamalar yapabileceğini savunuyor. Ethereum ekosistemine rakip olarak çıkan diğer bir proje Alchemist (MIST)’tir.

Ünlü analiste göre Solana (SOL) ile benzer bir performans gösterecek olan bu altcoin, Ethereum (ETH)’un zayıflığından yararlana diğer bir altcoin olacak.

Alchemist (MIST) şu an %1,6 yükselişle 56,32 dolardan alıcı buluyor. Bu proje sayesinde ERC-20 varlıklarınızla ödül programlarına katılabiliyorsunuz. Üstelik eş zamanlı olarak birden fazla programa dahil olabilirsiniz. Ethereum (ETH) tabanlı tokenların Alchemist (MIST) cüzdanlarında saklanması başka ne avantaj sağlar? Proje geliştiricileri kendi cüzdanlarının alternatiflerine göre daha güvenli olduğunu savunuyor.

Üstelik varlıklarınız cüzdanda farklı bir yöntemle tutuluyor. NFT biçiminde varlıkları saklayan Alchemist (MIST) birden fazla stake programına katılımı böylece mümkün hale getiriyor.  Üstelik likidite sağlamak isteyen projeler Alchemist (MIST) sayesinde ihtiyacı olan desteği bulabiliyor. Fakat bu durum ilerleyen süreçte “Alchemist (MIST)” aracılığıyla başlatılan ödül programı hüsrana uğradı tarzında haberleri de doğurabilir. Alchemist reklamını yapacağı ve ödül programları oluşturmasına izin vereceği projeleri nasıl değerlendiriyor bunu bilmiyoruz. Yani varlıklarınızı stake edilirken dolandırılabilirsiniz.

Farklı bir likidite havuzu olan Alchemist eğer ciddi bir hack olayı yaşamaz ve insanları dolandırmak istemezse gelecekte daha iyi fiyatlara çıkabilir.

Elbette kripto para piyasaları son derece riskli ve hangi projenin ne olacağından kimse emin olamaz. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Continue Reading
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Warren Buffett’in Bitcoin’i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Yazar

tarih

Warren Buffett'in Bitcoin'i Aşağılaması Değer Kaybına Yol Açtı

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin’in hiçbir şey üretmediğini ve “piyasadaki tüm Bitcoin’ler için 25 dolar vermem” söylemi Bitcoin fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Warren Buffet’ın şu anki birincil kripto para birimiyle alay etmesi bu direnç aşamasını daha da zorlaştırdığı için Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor.

Bugün itibariyle bitcoin bir kez daha %1.4 düştü ve hafta içinde %5’in üzerinde bir düşüş gördü.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde götürdü ve son 24 saat içinde 1,83 trilyon dolarlık piyasa değeri %1 düştü.

CNBC’ye göre Buffett, Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, Önümüzdeki yıl mı yoksa 5 ya da 10 yıl içinde yükselir mi, düşer mi bilmiyorum. Ancak oldukça olumlu olduğum tek faktör, bir şey üretmemesi” demişti.

Continue Reading

Kripto Para

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Yazar

tarih

Piyasaya Giriş Yapan 5 En Yeni Kripto Para Birimleri

Kripto piyasası her geçen gün gelişmeler kaydederken sizler için piyasaya giriş yapan 5 en yeni kripto para birimlerini listeledik. 30.04.2022 tarihi itibariyle Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en büyük ve en yeni kripto para birimleri;

Yeni Kripto Para Birimleri

COINFiyatPiyasa DeğeriBlockchainPiyasaya Giriş
LUNU logo Lanuna (LUNU)₺8,61₺861,170,510,032 BNB1 Gün Önce
SMTF logo SmartFi (SMTF)₺35.69₺35,692,527,458 BNB2 Gün Önce
BITSU Bitsubishi (BITSU)₺101.09₺33,696,854,017 BNB1 Gün Önce
APEX ApeX Protocol (APEX)₺3.51₺3,511,324,799 ETH2 Gün Önce
MU logo Miracle Universe (MU)₺0.4941₺1,660,122,888 BNB1 Gün Önce

1- Lanuna (LUNU)

Lanuna (LUNU), 2022 yılında piyasaya sürülen ve BNB Akıllı Zincir (BEP20) platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

LUNU, kripto para birimlerinin perakende sektöründe kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Lunu, finansal kurumlara, devlete ve medya platformlarına (Facebook), Lunu sisteminde ödeme para birimi olarak kullanılan sabit paraları verme fırsatı sunar. Temel blockchain teknolojisinin sağladığı finansal işlemlerin hızı ve izlenebilirliğinin yanı sıra Lunu, bankaların likiditelerini artırmaları için de bir fırsat sunuyor.

Website: https://lanuna.finance/

White Paper: https://docs.lanuna.finance/

Twitter Adresi: https://twitter.com/LanunaFinance

Sohbet Odası: https://t.me/lanuna_chat

Kaynak Kodu: https://github.com/LanunaFinance-BSC/Lanuna_Finance

2- SmartFi (SMTF)

SmartFi (SMTF), BNB Blockchain ağında çalışan bir kripto para birimidir. 2022 yılında piyasaya sürülmüştür.

SmartFi, kullanıcıların kripto para alım-satım işlemi yapmasını, borç almasını ve borç vermesine olanak sağlayan bir platformdur.

Website: https://smartfi.com/

Twitter Adresi: https://twitter.com/smartfiportal

Sohbet Odası: https://discord.com/invite/z3Mvzdubah

Kaynak Kodu: https://github.com/pbcllc

3- Bitsubishi (BITSU)

Bitsubishi (BITSU), BNB Blockchain (BEP20) ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Bitsubishi’s, hükümet veya finans kurumu gibi herhangi bir merkezi otoriteye dayanmayan tamamen merkezi olmayan eşler arası bir elektronik sistemdir.

Bitsubishi, merkezi olmayan finansmanı tamamen güvenli hale getirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlere ve kuruluşlara en güvenli ödeme sistemini sağlamayı hedefleyerek, blockchain teknolojisini kullanarak dijital işlemleri kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini ve değerli varlıklarına sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi: https://bitsubishi.net/

White Paper: https://bitsubishi.net/bitsubishi_Whitepaper.pdf

Twitter Adresi: https://twitter.com/Bitsubishi

Sohbet odası: https://t.me/Bitsubishi

Kaynak kodu: https://github.com/Bitsubishi/Informational

4- ApeX Protocol (APEX)

ApeX Protocol (APEX), Ethereum ağında faaliyet gösteren ve 2022 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir.

Apex Protocol, kullanıcıların kripto para alım-satım, takas, staking ve NFT satın alma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan kripto para borsasıdır.

White Paper: https://docs.apex.exchange/apex/apex-protocol

Twitter Adresi: https://twitter.com/OfficialApeXdex

Sohbet Odası: https://t.me/ApeXdex

Kaynak Kodu: https://github.com/ApeX-Protocol/core

5- Miracle Universe (MU)

Miracle Universe (MU), 2022 yılında piyasa sürülen ve BNB (BEP20) Blockchain ağında faaliyet gösteren bir kripto para birimidir.

Miracle Universe, oyun endüstrisini Web3 altyapısına entegre etmeye odaklanmış bir platformdur. Teknoloji, finans ve oyun geliştiricilerinin Web3’e geçişini daha ucuz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Miracle Universe (MU), web sitesi üzerinden yayınladığı kampanyasında NFT dağıtıyor. Belirtilen görevleri yerine getirerek sizde bir NFT sahibi olabilirsiniz.

Website: https://www.miracles.games

White Paper: https://docsend.com/view/9z6d37cnzwtg8vnv/d/8u7gy4hwt8cnv24v

Twitter Adresi: https://twitter.com/0xMiracleGame

Sohbet Odası: https://discord.gg/EnsvSAVZCv

Continue Reading

Kripto Para

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Yazar

tarih

Telegram Kripto Paralarla İlgili Bir Yenilik Açıkladı

Bulut tabanlı mesajlaşma programı Telegram kripto paralar ile ilgili yeni bir özellik tanıttı.

Telegram konuya ilişkin twitter üzerinden açıklama yaptı;

Artık #Toncoin’i doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin gönderebileceksiniz. Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.

Projeye göre, Telegram’daki 800.000’den fazla hesap, yeni eklenen özelliği zaten kullanıyor.

TON kripto projesi başlangıçta Telegram tarafından oluşturuldu, ancak daha sonra Telegram’ın kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia eden bir SEC davasının ardından bağımsız bir açık kaynaklı topluluk projesine geçti.

Haziran 2020’de Telegram, SEC ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak yatırımcılara 1.224 milyar dolar değerinde token iade etti.

Bu haftanın başlarında TON Vakfı, ekosistemini ilerletmek için 10 gün içinde 1 milyar dolarlık bağış topladığını söyledi.

Continue Reading

Popüler