Popüler Kripto Analisti Az Bilinen Bir Altcoini Duyurdu ve Yatırımcıları Uyardı!

Popüler Kripto Analisti Az Bilinen Bir Altcoini Duyurdu ve Yatırımcıları Uyardı!

Ünlü analist büyük bir altcoin boğası bekliyor. Beklediğini bulacak mı bilmiyoruz ancak ilgi çekici ve az bilinen bir projenin duyulmasını sağladı.

Chico Crypto kanalında analizler yapan Tyler Swope bugün bazı önemli açıklamalarda bulundu. Genel piyasaları değerlendiren ve az bilinen bir altcoini takipçilerine duyuran Swope son düşüşlere rağmen yükselişin devam edeceğine inanıyor. Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.900 dolara kadar yeniden geriledi. Elbette bu geri çekilmede FED tutanaklarının da payı bulunuyor.

Altcoinler İçin Boğa Sinyali

Son birkaç gündür birçok altcoin Bitcoin’e göre daha iyi bir performans sergiliyor. Elbette buna Solana (SOL) öncülük ediyor. Piyasaların toplam değerinin yeniden 2 Trilyon dolara ulaşması ve Bitcoin hakimiyetinin %44 ile sınırlı kalması altcoinlere para girişini gösteriyor.

Swope çok ani dalgalanmaların olmaması halinde kripto para piyasalarında yılın ikinci boğasını bekliyor. Bu boğa sezonunun özellikle altcoinlere yaracağını savunan Swope şişen fiyatları umursamıyor. Birkaç hafta geriye gidersek altcoinlerin genelinin en az %40 daha ucuz olduğunu görüyoruz. Yani bu ara yükseliş dönemi bir boğaya dönüşemez ve Bitcoin (BTC) yeniden 29.000 desteklerine başlarsa “içeride” olan yatırımcılar ciddi kayıplar yaşayacak.

Bu yüzden temkinli olmakta fayda var.

Ünlü Analistin Az Bilinen Favori Altcoini

Swope, mevcut yükseliş trendinin devam etmesi halinde Alchemist‘in (MIST) ciddi fiyatlamalar yapabileceğini savunuyor. Ethereum ekosistemine rakip olarak çıkan diğer bir proje Alchemist (MIST)’tir.

Ünlü analiste göre Solana (SOL) ile benzer bir performans gösterecek olan bu altcoin, Ethereum (ETH)’un zayıflığından yararlana diğer bir altcoin olacak.

Alchemist (MIST) şu an %1,6 yükselişle 56,32 dolardan alıcı buluyor. Bu proje sayesinde ERC-20 varlıklarınızla ödül programlarına katılabiliyorsunuz. Üstelik eş zamanlı olarak birden fazla programa dahil olabilirsiniz. Ethereum (ETH) tabanlı tokenların Alchemist (MIST) cüzdanlarında saklanması başka ne avantaj sağlar? Proje geliştiricileri kendi cüzdanlarının alternatiflerine göre daha güvenli olduğunu savunuyor.

Üstelik varlıklarınız cüzdanda farklı bir yöntemle tutuluyor. NFT biçiminde varlıkları saklayan Alchemist (MIST) birden fazla stake programına katılımı böylece mümkün hale getiriyor.  Üstelik likidite sağlamak isteyen projeler Alchemist (MIST) sayesinde ihtiyacı olan desteği bulabiliyor. Fakat bu durum ilerleyen süreçte “Alchemist (MIST)” aracılığıyla başlatılan ödül programı hüsrana uğradı tarzında haberleri de doğurabilir. Alchemist reklamını yapacağı ve ödül programları oluşturmasına izin vereceği projeleri nasıl değerlendiriyor bunu bilmiyoruz. Yani varlıklarınızı stake edilirken dolandırılabilirsiniz.

Farklı bir likidite havuzu olan Alchemist eğer ciddi bir hack olayı yaşamaz ve insanları dolandırmak istemezse gelecekte daha iyi fiyatlara çıkabilir.

Elbette kripto para piyasaları son derece riskli ve hangi projenin ne olacağından kimse emin olamaz. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.