SEC Dijital Teşvik Uygulamalarını İnceleyecek

SEC Dijital Teşvik Uygulamalarını İnceleyecek

SEC Komisyon başkanı Gary Gensler, Reuters’e verdiği demeçte, finans firmaları tarafından kullanılan dijital müşteri etkileşimi yeniliklerinin mevcut kurallara mı yoksa yeni kurallara mı ihtiyaç duyacağı konusunda çözüm arayacağını söyledi.

SEC “erken aşamada” olsa da, tahmine dayalı analitik, farklı pazarlama ve müşteri katılımını optimize etmek için yapay zeka liderliğindeki bir uygulamanın işleme konulması için kurallarının güncellenmesi gerekebileceğini söyledi.

SEC, önümüzdeki günlerde müşterileri daha yüksek gelirli ürünlere yönlendirmek için bu tür araçları giderek daha fazla kullanan perakende brokerları, varlık yöneticileri ve robo-danışmanlar için önemli sonuçlar doğurabilecek kapsamlı bir toplantı başlatmayı planlıyor.

Gary Gensler, “Dönüşüm çağındayız veri analitiğinin ve yapay zekanın birçok olumlu şey getirebileceğine gerçekten inanıyorum. Ancak bu, geriye bakmamız ve bunun kullanıcı arayüzü, kullanıcı katılımı, adalet ve önyargı için ne anlama geldiğini düşünmemiz gerekiyor.” dedi.

Kaynak: Reuters